Trwa ładowanie...
dd5y7lh
dd5y7lh

Podlaska lista LiD gotowa, ale nie zatwierdzona

Prawnik, konstytucjonalista Jarosław Matwiejuk ma być liderem listy Lewicy i Demokratów w wyborach do Sejmu z okręgu obejmującego województwo podlaskie. Lista nie została jednak jeszcze oficjalnie przyjęta - z przyczyn formalnych odrzuciły je władze krajowe SLD.
Share
dd5y7lh

Jak poinformował na konferencji prasowej w Białymstoku sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD Bartosz Wojda, lista nie została przyjęta, bo formalnie nie została zatwierdzona przez Radę Wojewódzką Sojuszu. Zbierze się ona we wtorek wieczorem.

W przekonaniu Wojdy, zaakceptuje ona przygotowaną listę. Obecni posłowie SLD, Eugeniusz Czykwin i Marek Strzaliński zajmują na niej odpowiednio: szóste i siódme miejsce.

Liderem jest prawnik z Białegostoku, pracownik naukowy miejscowych uczelni Jarosław Matwiejuk, obecnie radny sejmiku wojewódzkiego, który w majowych przedterminowych wyborach miał najlepszy wynik ze wszystkich radnych.

dd5y7lh

Na liście jest m.in. Mieczysław Czerniawski, kilka lat temu jeden z liderów SLD a potem poseł niezrzeszony (po aferze z tzw. głosowaniem na cztery ręce w marcu 2003 roku), który w ostatnich wyborach nie uczestniczył.

Wojda nie odniósł się do nieoficjalnych informacji ze źródeł w SLD, że władze krajowe Sojuszu nie zaakceptowały niskich pozycji obecnych posłów i dlatego lista nie została zatwierdzona.

Powiedział za to, że jeżeli przygotowana kolejność w pierwszej siódemce na liście sejmowej będzie zmieniana, może to skończyć się wycofaniem się niektórych kandydatów.

Pytany o kandydata LiD do Senatu Wojda dodał, że władze wojewódzkie SLD poparły kandydaturę Włodzimierza Cimoszewicza, który kandydować będzie jako niezależny, z własnego komitetu.

Wojda dodał jednak, że LiD rozważa wciąż wystawienie własnego kandydata.

dd5y7lh

Podziel się opinią

Share
dd5y7lh
dd5y7lh
Więcej tematów