Podkomisja Smoleńska leci do USA. "Brat Antoni"
Antoni Macierewicz będzie jedną z gwiazd tegorocznego Forum Polonijnego w amerykańskim Doylestown. W programie imprezy znajdzie się panel poświęcony katastrofie... nad Smoleńskiem. Nie zabraknie także dyskusji o "zgubnych skutkach ideologii gender".
Doylestown jest nazywane często "amerykańską Częstochową". Mieści się tam Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, a od sześciu lat odbywa się Forum Polonijne.
Uczestnikiem nadchodzącej edycji będzie Antoni Macierewicz, nazywany tam "bratem" i hołubiony przez miejscową Polonię, zakonników i silne w tym regionie kluby "Gazety Polskiej" - pisze gazeta.pl.
"Katastrofa nad Smoleńskiem"
Były minister obrony narodowej wystąpi w panelu "Aktualne ustalenia i badania podkomisji ds. zbadania katastrofy nad Smoleńskiem". Napisano "nad", bo w według Podkomisji Smoleńskiej Tu-154M rozpadł się jeszcze w powietrzu. Panel ma prowadzić dziennikarz TV Republika Aleksander Wierzejski, a poza Macierewiczem przemawiać będzie jeszcze trzech członków podkomisji - dr Kazimierz Nowaczyk, prof. Wiesław Binienda i inż. Glenn Jorgensen.
Zobacz także: Gen. Mirosław Różański odpowiada Macierewiczowi. Niespodziewana deklaracja
Mszę na Forum odprawić ma arcybiskup Thomas Gerard Wenski - arcybiskup Miami polskiego pochodzenia, arcybiskup Miami. Inne z anonsowanych paneli to "Wojna hybrydowa - dezinformacja - Rosja - USA - Polonia" czy "Zgubne skutki ideologii gender". Za ocean wybierają się też przedstawicielki rodzin smoleńskich.
Ile kosztuje Podkomisja?
W ostatnich miesiącach trudno było usłyszeć o działalności Podkomisji. Po artykule, z którego wynikało, że pracuje w niej tylko sekretarka, poinformowano, czym zajmują się pozostali członkowie.
Ciekawość wzbudzają nie tylko prace Pokomisji, ale też ich koszt. Dokładny wykaz wydatków miał zostać ujawniony na najbliższym posiedzeniu Sejmu, ale posiedzenie Komisji Obrony Narodowej, na której miały paść kwoty, zostało odwołane. Antoni Macierewicz chce też, żeby kwoty nie były ujawnione opinii publicznej.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
MSZ odsyła raport Podkomisji do MON
W środę okazało się też, co stało się z raportem Podkomisji. Dokument poświęcony przyczynom katastrofy smoleńskiej trafił do MSZ już w kwietniu 2018 roku. Pracownicy resortu, powołując się na jeden z przepisów, odesłali go jednak do MON.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Masz news, ciekawe zdjęcie lub film? Prześlij nam na dziejesie.wp.pl!