Trwa ładowanie...

Podkarpackie. Mężczyźni przeżyli horror. Odganiali wilki piłami

Do mrożącego krew w żyłach zdarzenia doszło w poniedziałek w lesie nieopodal miejscowości Brzozowa (podkarpackie). Dwóch pilarzy zostało zaatakowanych przez wilki. Do odganiania agresywnych zwierząt mężczyźni użyli pił spalinowych.
Share
Podkarpackie. Wilki zaatakowały pilarzy (Źródło: PAP)
Podkarpackie. Wilki zaatakowały pilarzy (Źródło: PAP)
d2if4va

O niebezpiecznej sytuacji opowiedział w rozmowie z PAP prokurator Marcin Bobola, powołując się na relację jednego z mężczyzn. - Według jego słów, dwa wilki zaatakowały go od przodu, a trzeci od tyłu. Na pomoc ruszył mu kolega. Mężczyźni włączyli piły spalinowe i odganiali się nimi od wilków. Całe zajście miało trwać kilkanaście minut. Zwierzęta, jak opowiadał jeden z mężczyzn, cały czas warczały, a całe zajście było naprawdę niebezpieczne - powiedział Bobola.

Podkarpackie. Atak wilków na ludzi to sytuacja bardzo nietypowa

Prokurator mówił również, że sprawa jest wyjątkowo nietypowa, ponieważ wilki niezwykle rzadko zbliżają się do ludzi, a ataki na ludzi to sytuacja bezprecedensowa. Jednocześnie podkreślił, że okoliczni mieszkańcy informowali o tym, że w lasach znajduje się wilcza wataha, ale do tej pory zwierzęta bały się zbliżać do ludzi.

d2if4va

- Jest wiele informacji o tym, że wilki w okolicach Brzozowa zagryzają zwierzęta domowe, szczególnie psy. Sytuacja wygląda na dość dramatyczną i wymaga szybkiej reakcji. Rozmawiałem już na ten temat z miejscowym nadleśniczym. Trzeba coś zrobić, zanim zrobi się ciepło i coraz więcej ludzi będzie wybierać się do lasu - powiedział.

Pogoda w Polsce. Nowe informacje z IMGW o najbardziej zagrożonych regionach kraju

Podkarpackie. Za wcześnie na konkretne kroki

O sprawie poinformowana została Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Rzecznik instytucji Łukasz Lis w rozmowie z PAP stwierdził, że na razie nie ma wystarczającej wiedzy o ataku, by podjąć konkretne kroki. - Dopiero jak dostaniemy informację, będziemy mogli zacząć działać. Jeśli chodzi o kroki, które możemy podjąć, to są m.in. działania pośrednie, które wyeliminują zagrożenie. Chodzi np. o odstraszanie wilków, żeby bały się ludzi - poinformował Lis.

Ewentualny odstrzał zwierząt byłby możliwy dopiero po decyzji Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Takie decyzje są najczęściej podejmowane na wniosek lokalnych władz samorządowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2if4va

Podziel się opinią

Share
d2if4va
d2if4va
Więcej tematów