Trwa ładowanie...
d1ecyfy

Podkarpacka Kasa Chorych zapłaci za leki dla powodzian

Podkarpacka Kasa Chorych do 31 października będzie płacic za leki dla poszkodowanych przez powódź. Dotyczy to zarówno osób ubezpieczonych, jak i nieubezpieczonych.

Share
d1ecyfy

Fundusze na finansowanie leków pochodzą z pożyczki w wysokości 51,5 mln zł, którą Kasa otrzymała w marcu ubiegłego roku z budżetu państwa - powiedziała w poniedziałek rzeczniczka Kasy - Liliana Leniart.

By skorzystać z tej pomocy, powodzianie będą musieli przedstawić w aptece receptę wraz z zaświadczeniem, wydanym przez samorządy, które będzie potwierdzeniem, że osoby te rzeczywiście zostały dotknięte skutkami powodzi.

Gminy mają na wniosek kasy chorych przekazywać dane dotyczące wydawanych zaświadczeń: numer zaświadczenia i dane identyfikacyjne osób ubiegających się o bezpłatne leki.

d1ecyfy

Leniart dodała, że zgodnie z ustawą o szczegółowych rozwiązaniach prawnych związanych z usuwaniem skutków powodzi, obowiązkiem osoby realizującej receptę będzie odnotowanie na niej kodu gminy i numeru zaświadczenia uprawniającego do bezpłatnego zaopatrzenia w leki.

Sposób i warunki przekazywania funduszy przez kasę chorych samorządom terytorialnym i wzór zbiorczego zestawienia recept ma określić rząd. (mon)

d1ecyfy

Podziel się opinią

Share
d1ecyfy
d1ecyfy
Więcej tematów