Podjechał na hulajnodze i podpalił samochód. Policja szuka sprawcy
Policja w Goleniowie poszukuje mężczyzny, który podpalił samochód na parkingu przy ul. Matejki 26. W wyniku pożaru spłonęły dwa auta, a trzecie zostało uszkodzone. Funkcjonariusze apelują o pomoc w identyfikacji sprawcy.
Do incydentu doszło 13 lutego około godziny czwartej nad ranem na ulicy Matejki 26 w Goleniowie. Kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę, który na hulajnodze elektrycznej podjechał na parking, a następnie podpalił jedno z zaparkowanych aut.
Młodszy aspirant Piotr Jaworski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie przekazał, że od podpalonego samochodu ogniem zajęły się dwa inne pojazdy. - Na ten moment nie wiemy, jaki przedmiot znalazł się pod tym pierwszym pojazdem. Policjanci ustalają sprawcę - dodał.
Młodszy brygadier Dariusz Tapper, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie, poinformował, że było to pierwsze tego typu zgłoszenie dotyczące palących się samochodów. - Działania strażaków polegały na ugaszeniu palących się pojazdów oraz obronie kolejnych aut - dodał.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Dotknęły go dwa pożary. "Boję się zapalniczką przypalać papierosa"
Apel do mieszkańców
Policja apeluje do mieszkańców Goleniowa o pomoc w identyfikacji sprawcy. - Jeżeli ktoś zna osobę odpowiedzialną za to podpalenie, to proszę zgłosić się na komendę w Goleniowie lub do najbliższej jednostki policji - zaapelował funkcjonariusz.
Źródło: TVN24