Trwa ładowanie...
d1sje14

Podejrzany o zabójstwo proboszcza był niepoczytalny. Powinien trafić do szpitala psychiatrycznego

26-latek podejrzany o zabójstwo proboszcza w Tarnawie (Świętokrzyskie) w dni zbrodni był niepoczytalny – mówi WP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz. Z opinii psychiatrów wynika, że istnieje "wysokie prawdopodobieństwo", że sprawca w przyszłości może dopuścić się podobnej zbrodni, dlatego musi zostać skierowany do zamkniętego szpitala psychiatrycznego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprawca zbrodni musi być leczony psychiatrycznie
Sprawca zbrodni musi być leczony psychiatrycznie (WP.PL)
d1sje14

Biegli uznali, że należy "odizolować mężczyznę od społeczeństwa i zamknąć go bezterminowo w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym”. Prokuratura czeka jeszcze na opinię biegłych ws. badań DNA – chodzi o upewnienie się, że ślady na miejscu zbrodni na pewno pochodzą od podejrzanego.

Zobacz też: Mężczyźni i kobieta zakatowali 47-latka

- Za ok. 2 tygodnie śledczy skierują do Sądu Okręgowego w Kielcach wniosek o umorzenie postępowania i zamknięcie mężczyzny w zakładzie leczniczym – podkreśla w rozmowie z WP Prokopowicz.

d1sje14

Przyczyną śmierci ks. Jana Biernackiego 25 czerwca 2017 r. były rany cięte i kłute. Sprawca wybił okno plebanii kamieniem i zabił duchownego, mieszkająca matka zabitego duchownego nie słyszała tej nocy hałasów. Zwłoki proboszcza znalazła rano siostra zakonna.

Rzecznik nie może ujawniać informacji poufnych: na jaką chorobę psychiczną cierpi podejrzany, ani czemu na swoją ofiarę wybrał tego księdza.

d1sje14

Podziel się opinią

Share

d1sje14

d1sje14
Więcej tematów