Trwa ładowanie...
Policja

Podczas wakacji zdemolowali szkołę w Żmigrodzie

Policjanci z powiatu trzebnickiego zatrzymali grupę nieletnich podejrzanych o zniszczenie mienia. Młodzi ludzie w trakcie wakacji uszkodzili elewację jednej ze szkół w Żmigrodzie (woj. dolnośląskie) odrywając ze ścian budynku styropian i powodując w ten sposób straty na kilka tysięcy złotych. Dwóch sprawców funkcjonariusze zatrzymali w bezpośrednim pościgu, a trzeciego w miejscu zamieszkania. Ten ostatni tłumaczył mundurowym: "a co się stało? Ja tylko sobie odrywałem i skubałem styropian". O dalszym losie nastolatków zdecyduje sąd rodzinny.
Share
Podczas wakacji zdemolowali szkołę w Żmigrodzie
Źródło: Policja
d1381ft

Do zdarzenia doszło 12 lipca o godz. 20.50. Policjanci ze Żmigrodu otrzymali informację o nietypowych hałasach dobiegających z terenu Szkoły Specjalnej. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zauważyli grupę młodzieży odrywającą styropian ze ścian szkoły. Młodzi ludzie na widok radiowozu zaczęli uciekać. W związku z tym mundurowi natychmiast podjęli interwencję. Bezpośredni pościg policjantów doprowadził do zatrzymania dwóch nieletnich sprawców, jak się okazało braci, mieszkańców Żmigrodu w wieku 15 i 16 lat. Nieletni przyznali się do popełnionego czynu i wskazali wspólnika.

Trzeciego nieletniego zatrzymano w miejscu zamieszkania, zdziwiony widokiem funkcjonariuszy w domu tłumaczył się: "a co się stało?, ja tylko sobie odrywałem i skubałem styropian".

Straty spowodowane przez nastolatków to zniszczona elewacje o wartości 3000 zł.

O dalszym losie nieletnich zdecyduje sąd rodzinny.

d1381ft

Podziel się opinią

Share
d1381ft
d1381ft
Więcej tematów