Trwa ładowanie...

Podczas burzy zginęła Katarzyna Bienias, feministka i aktywistka Partii Zieloni

Nie żyje Katarzyna Bienias. Feministka i aktywistka Partii Zieloni zginęła tragicznie w niedzielę 19 lipca, gdy podczas burzy na jej samochód spadło drzewo.
Share
Katarzyna Bienias
Katarzyna BieniasŹródło: partiazieloni.pl
d1xhddf

Do tragedii doszło w miejscowości Sława. Na samochód, którym jechały trzy kobiety, w tym Bienias, spadło drzewo. Dwie współtowarzyszki działaczki nie odniosły obrażeń.

Informacja o śmierci 29-letniej Katarzyny Bienias pojawiła się na stronie Partii Zieloni. Bienias kierowała zielonogórskim kołem od sierpnia 2014 r. Jak czytamy na stronie, "była feministką, działaczką LGBT, inicjatorką zielonogórskiego oddziału Kampanii Przeciw Homofobii". Wcześniej działała w Twoim Ruchu. "Chciała równego, tolerancyjnego i sprawiedliwego świata" - napisali jej przyjaciele.

"Kochana Kasiu. Byłaś i pozostaniesz we mnie jednym z najwspanialszych ludzi. Otrzymałam straszną wiadomość - Katarzyna Bienias, działaczka społeczna, feministka bardzo mądry i dobry człowiek, nie żyje. Baaaardzo mi smutno Kasiu Trudno tu będzie nam żyć bez Ciebie. :-(((" - napisała na Facebooku Anna Grodzka.

W niedzielę nad Polską przetoczyła się potężna burza. Straż pożarna interweniowała prawie 6 tys. razy. W wyniku tych zdarzeń zginęła jedna osoba, 17 zostało poszkodowanych. Wiatr uszkodził łącznie 795 budynków, w tym 456 mieszkalnych. W wielu miejscach kraju mieszkańcy zostali pozbawieni prądu, gdyż wiatr zerwał linie energetyczne.

d1xhddf

Podziel się opinią

Share
d1xhddf
d1xhddf
Więcej tematów