Trwa ładowanie...

Podano datę pogrzebu Kornela Morawieckiego. W Sejmie wystawiono księgę kondolencyjną

Msza pogrzebowa Kornela Morawieckiego odbędzie się w sobotę o godz. 12.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Następnie o godz. 15.00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach zaplanowano ceremonię pogrzebową.
Share
Kornel Morawiecki zmarł w poniedziałek 30 września
Kornel Morawiecki zmarł w poniedziałek 30 wrześniaŹródło: East News, Fot: Tomasz Golla
d1babmy

Szczegółowe informacje o pogrzebie marszałka seniora podał we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. Rano szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk zdradził w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, że pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Podjęto decyzję, że miejscem spoczynku Kornela Morawieckiego będą warszawskie Powązki Wojskowe. Uroczystość organizuje Kancelaria Premiera. W związku z uroczystościami pogrzebowymi premir Mateusz Morawiecki zawiesił kampanię wyborczą.

Kornel Morawiecki nie żyje. Jest data pogrzebu

Od wtorku przy wejściu głównym do Sejmu wystawiona jest księga kondolencyjna po śmierci Kornela Morawieckiego. Będzie dostępna także w środę i czwartek w godz. 9.00-19.00.

Z kolei w piątek będzie można oddać hołd zmarłemu w Sejmie. W godz. 13.00-19.00 będzie tam wystawiona trumna z ciałem Kornela Morawieckiego - podaje interia.pl za PAP.

d1babmy

Księga kondolencyjna została także wyłożona we wrocławskim Starym Ratuszu, bo Kornel Morawiecki związany był z Dolnym Śląskiem.

Czytaj też: Kornel Morawiecki zostanie pochowany w Warszawie. Michał Dworczyk o pogrzebie ojca Mateusza Morawieckiego
Kornel Morawiecki nie żyje. Księga kondolencyjna we wrocławskim Starym Ratuszu

Kornel Morawiecki nie żyje. Kim był?

Kornel Morawiecki w styczniu trafił na oddział do Kliniki Onkologii i Hematologii w szpitalu MSWiA w Warszawie. Wykryto u niego raka trzustki, przeszedł poważną operację. Mimo problemów ze zdrowiem Morawiecki nie chciał odejść z polityki. Zapewniał, że "czuje się lepiej i nie zamierza rezygnować z kandydowania w jesiennych wyborach do Senatu".

d1babmy

Kornel Morawiecki był najstarszym posłem trwającej kadencji Sejmu - a co za tym idzie - marszałkiem seniorem. W kwietniu 2016 r. zrezygnował z członkostwa w klubie poselskim Kukiz’15. W maju założył koło poselskie Wolni i Solidarni. W wyborach parlamentarnych 2019 był kandydatem PiS do Senatu.

Urodził się 3 maja 1941 roku w Warszawie. Z wykształcenia był fizykiem. W 1982 r. był jednym ze współzałożycieli "Solidarności Walczącej" - skrajnej organizacji antykomunistycznej. Był ojcem obecnego premiera, Mateusza Morawieckiego.

Źródło: interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1babmy

Podziel się opinią

Share
d1babmy
d1babmy
Więcej tematów