Trwa ładowanie...
d44k3x6
wino
15-10-2008 07:45

Pod Krakowem leży uniwersyteckie wino

Uniwersytet Jagielloński ogłosił konkurs na nazwę dla wina produkowanego w uniwersyteckiej winnicy pod Krakowem. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje - zapewnia Katarzyna Pilitowska, rzecznik prasowy UJ. Zwycięzca zgarnie skrzynkę z sześcioma butelkami najlepszego wina z winnicy w Łazach. Nazwa nie może być banalna, bo akademicki trunek francuscy znawcy z Montpellier już ocenili bardzo wysoko. Wino zebrało też pochwały podczas prezentacji na Międzynarodowym Konkursie w Mariborze na Słowenii, gdzie otrzymało 16,85 punktów na 20 możliwych do zdobycia.

d44k3x6
d44k3x6

Pójdę po najmniejszej linii oporu i zaproponuję nazwę "Rektor" - śmieje się Marcin Szydłowski, student politologii. Wyobraźnia krakowskich żaków nie zna granic. "Alma Mater", "Gronostajek", "Sesja za pasem" czy "Udane zaliczenie" - to kilka z licznych propozycji podsuwanych przez studentów. - "Przedsesyjne wypociny" - rzuca odważną nazwę Krzysztof Maliborski studiujący filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Albo z drugiej strony można by ten trunek nazwać "Posesyjna nagroda" - dodaje. W tym roku po raz pierwszy po uroczystej inauguracji roku akademickiego wzniesiono toasty akademickim napojem. Jednak był to wciąż trunek bezimienny - przypomina Katarzyna Pilitowska. Mamy nadzieję, że do kolejnej inauguracji będziemy znali nazwę naszego wina - dodaje.

Propozycję można składać od 14 do 31 października 2008 roku. Wyniki konkursu będą ogłoszone 5 listopada na stronie internetowej uczelni. Władze uczelni przypominają, że powstanie winnicy było trochę dziełem przypadku. A trochę spełniało potrzeby samego uniwersytetu - podkreśla Karol Musioł, rektor uczelni. Posiadamy doskonały teren pod taką uprawę,a Wydział Farmacji UJ prowadzi fakultet z enologii - dorzuca.

Mateusz Zmyślony, szef agencji reklamowej Eskadra i posiadacz największej w Polsce kolekcji tanich win radzi, by nazwa była wyszukana. To powinno brzmieć jak "Monsignore", dostojnie, ale żeby każdy od razu wiedział o co chodzi. W wersji minimalistycznej mogłaby być nazwa łacińska - proponuje. Zdaniem Zmyślonego studenci i tak nadadzą trunkowi swoją potoczną

Krzysztof Sakowski

d44k3x6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44k3x6
Więcej tematów