Trwa ładowanie...

Pod domem handlowym w Paryżu odkryto ponad 200 szkieletów

W Paryżu, niemal w centrum miasta natrafiono na cmentarz. Według wstępnych ocen archeologów może on mieć nawet kilkaset lat.

Share
Pod domem handlowym w Paryżu odkryto ponad 200 szkieletów
Źródło: Inrap, Fot: Denis Gliksman
d1811ex

Na znalezisko natrafiono pod piwnicami sklepu jednej z najbardziej popularnych sieci domów handlowych znajdującym się w drugiej dzielnicy Paryża, w samym sercu stolicy Francji. W grobowcach odkryto ponad dwieście szkieletów.

Isabelle Abadie - antropolog z Francuskiego Instytutu Badań Archeologicznych opowiada, iż ciała były grzebane ciasno koło siebie, w trzech kręgach przypominających spiralę. Podkreśla, że bardzo zadbano o to aby pochowano je sumiennie i w zgodzie z pewnym porządkiem, a nie wrzucono je grobów jedno na drugie.

d1811ex

Rozmiary grobów jak i ilość szkieletów każą przypuszczać, że były to ofiary epidemii. Historycy wiedzą, że w tym miejscu od XII do XVIII wieku wznosił się szpital świętej Trójcy, a w tym czasie Paryż wielokrotnie dotykały epidemie dżumy.

Część ciał została ekshumowana i przeniesiona do paryskich katakumb, ale widocznie o tym cmentarzu zapomniano. Według archeologów pod odkrytymi grobami, mogą się znajdować kolejne.

d1811ex

Podziel się opinią

Share
d1811ex
d1811ex
Więcej tematów