Trwa ładowanie...

Pociąg uderzył w stację kolejową w New Jersey. Jedna osoba nie żyje, a 65 jest rannych

• Zginęła jedna osoba, a co najmniej 65 odniosło obrażenia w katastrofie kolejowej w New Jersey na przedmieściach Nowego Jorku
• Do wypadku doszło na stacji Hoboken w porannym szczycie komunikacyjnym
• Z niewiadomego powodu pociąg podmiejski nie zatrzymał się w wyznaczonym miejscu
• Jeden ze świadków relacjonował, że pociąg "zwyczajnie się nie zatrzymał, staranował bariery ochronne umieszczone na końcu toru i wjechał w halę stacji"

Share
d1og992

W wypadku kolejowym, do którego doszło w czwartek na stacji w Hoboken pod Nowym Jorkiem, zginęła jedna osoba, a co najmniej 65 odniosło obrażenia - podał gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo. Wcześniej informowano o co najmniej trzech ofiarach śmiertelnych.

Wiadomość o trzech zabitych i ponad 100 rannych podawały niektóre media amerykańskie i lokalne władze, w tym telewizja NBC.

Z relacji świadków zdarzenia wynika, że z niewiadomego powodu pociąg podmiejski nie zatrzymał się w wyznaczonym miejscu i wjechał w stację. Na zdjęciach zamieszczonych w mediach społecznościowych oraz na nagraniach stacji telewizyjnych widać, że pociąg ostatecznie zatrzymał się między poczekalnią i peronem oraz że załamała się część metalowego zadaszenia w tym miejscu.

d1og992

Według świadków pociąg staranował bariery ochronne umieszczone na końcu toru i wjechał w halę stacji. "Pociąg po prostu się nie zatrzymał" - opowiadał jeden ze świadków, cytowany przez stronę internetową USA Today.

Jedna z pasażerek Bhagyesh Shah powiedziała, że pociąg był zatłoczony, a szczególnie dużo osób podróżowało w pierwszych dwóch wagonach, z których łatwo jest przedostać się do wyjścia ze stacji. Osoby z drugiego wagonu po wypadku wychodziły z niego przez okna.

Na Twitterze służby ratunkowe poinformowały, że z powodu "wykolejenia pociągu podmiejskiego na stacji Hoboken w New Jersy" wszystkie połączenia kolejowe przez tą stację zostały zawieszone.

Telewizja CNBC podała, powołując się na źródła w organach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, że nic nie wskazuje na akt terroryzmu albo czyjeś rozmyślne działanie. Przyczyny wypadku wyjaśni śledztwo.

Jedna z pasażerek Bhagyesh Shah powiedziała, że pociąg był zatłoczony, w szczególności pierwsze dwa wagony, z których łatwo jest przedostać się do wyjścia ze stacji. Osoby z drugiego wagonu po wypadku wychodziły z niego przez okna.

d1og992

Na miejsce zdarzenia skierowano liczne wozy policji i straży pożarnej. Służby ratunkowe obawiają się o trwałość naruszonej struktury stacji. Lokalne przedsiębiorstwo transportowe w komunikacie poinformowało, że na skutek "poważnego wypadku" całkowicie zawieszone zostały połączenia przez stację w Hoboken.

Feralny pociąg wystartował ze Spring Valley w stanie Nowy Jork o godz. 7.23 (godz. 13.23 w Polsce) i uległ wypadkowi o godz. 8.45 (14.45). Stacja w Hoboken oddalona jest zaledwie o 11 km od Nowego Jorku i jest jednym z najruchliwszych miejsc przesiadkowych w drodze na Manhattan.

Wypadki pociągów nie należą w USA do rzadkości, ponieważ kolejowy transport pasażerski jest tam niedofinansowany - pisze agencja AFP. Ostatni duży wypadek miał miejsce w maju 2015 roku, gdy pociąg relacji Waszyngton-Nowy Jork wykoleił się w Filadelfii; zginęło wówczas osiem osób, a około 200 zostało rannych. Z kolei w grudniu 2013 roku jadący zbyt szybko pociąg podmiejski w Nowym Jorku wypadł z torów na zakręcie, powodując śmierć czterech osób i obrażenia u kolejnych 67.

d1og992
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1og992
d1og992
Więcej tematów