Trwa ładowanie...
d1f4lyq

Pochód studentów AGH z okazji Barbórki

Obchody Barbórki krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza rozpocznie w czwartek od tradycyjnego przemarszu ulicami miasta. „Pochód lisów” wyruszy o godz. 17.15 z ulicy Krupniczej, okrąży Rynek Główny i dotrze do Kolegiaty św. Anny, gdzie odbędzie się uroczysta msza barbórkowa.
Share
Pochód studentów AGH
Pochód studentów AGHŹródło: WP.PL, Fot: Z. Sulima
d1f4lyq

W przemarszu Orszaku Górniczego co roku uczestniczą władze uczelni, pracownicy, przedstawiciele przemysłu oraz studenci najstarszego wydziału Akademii, Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii. Tak będzie i tym razem.

„Pochód lisów” rozpocznie się o godz. 17.15 (zbiórka o godz. 17.00 na ulicy Krupniczej). Orszak będzie prowadzony przez Orkiestrę Reprezentacyjna AGH. Przemarsz okrąży Rynek Główny, dotrze do Kolegiaty św. Anny. O godz. 18.00 odbędzie się tu msza barbórkowa dla górników z Małopolski.

- Obchody górniczego święta są jedną z najważniejszych tradycji kultywowanych przez Akademię Górniczo-Hutniczą. Co roku w „Pochodzie lisów” bierze udział kilkaset osób. Są to nie tylko przedstawiciele władz uczelni i studenci, ale też sympatycy AGH i mieszkańcy Krakowa – mówi w rozmowie z WP Bartosz Dembiński, rzecznik prasowy uczelni. – Punktem kulminacyjnym obchodów będzie uroczyste posiedzenie Senatu AGH. Po jego zakończeniu odbędzie się symboliczne pasowanie na górnika studentów I roku kierunku górnictwo i geologia – dodaje rzecznik.

d1f4lyq

Uroczyste posiedzenie Senatu AGH z okazji Dnia Górnika odbędzie się 12 grudnia o godz. 13.00 w Auli Głównej. Po jego zakończeniu nastąpi jedno z najbardziej barwnych i efektownych uczelnianych wydarzeń: „Tradycyjny skok przez skórę” - symboliczne pasowanie na górnika studentów I roku kierunku górnictwo i geologia.

Jak co roku obchodom towarzyszyć będą także sesje naukowe, spotkania z przemysłem oraz legendarne górnicze karczmy piwne - Spotkanie Gwarków oraz Babski Comber.

d1f4lyq

Podziel się opinią

Share
d1f4lyq
d1f4lyq
Więcej tematów