Trwa ładowanie...

Po zamieszkach w W. Brytanii więzienia rekordowo pełne

Liczba więźniów osadzonych w zakładach karnych wzrosła w Anglii i Walii do rekordowego poziomu po uwięzieniu setek osób uczestniczących w zamieszkach - wynika z opublikowanych danych Ministerstwa Sprawiedliwości.

Po zamieszkach w W. Brytanii więzienia rekordowo pełneŹródło: AFP, fot: Leon Neal
d10jj9t
d10jj9t

W zakładach karnych przebywa obecnie 86 654 osadzonych, czyli zaledwie o 1500 mniej niż wynosi potencjał operacyjny więzień Anglii i Walii.

Przedstawiciele więziennictwa twierdzą, że rozważają plan awaryjny stworzenia miejsc dla dodatkowych więźniów. Rzeczniczka Brytyjskiej Służby Więziennej powiedziała, że plan ten może obejmować zwiększenie liczby więźniów w jednej celi, uruchomienie nieczynnych budynków więziennych czy naciski na otwarcie nowych.

W ciągu ostatnich siedmiu dni w więzieniach osadzono około 700 osób, w tym wiele uznanych za winne w związku z zamieszkami w Londynie i innych dużych miastach.

W jednej z najzacieklej dyskutowanych spraw skazano na cztery lata więzienia dwóch mężczyzn za próby wzniecania zamieszek poprzez publikowanie postów na Facebooku. Działacze praw człowieka krytykowali surowe wyroki.

d10jj9t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10jj9t
Więcej tematów