Trwa ładowanie...
d3uljb0
IAR

PO podsumowuje rok: Platforma przeszła wiele zmian

Ważny dla Platformy Obywatelskiej. Tak szef klubu Rafał Grupiński ocenia mijający rok. W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową polityk zwraca uwagę na zmiany, jakie się w PO dokonały. Chodzi o awans Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej i zmianę premiera oraz przewodniczącego partii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PO podsumowuje rok: Platforma przeszła wiele zmian
(WP.PL)
d3uljb0

Zwraca on uwagę, że udało się tego dokonać bez wewnętrznych perturbacji w Platformie, co - jak zaznaczył - ważne jest dla stabilizacji rządzenia.

Rafał Grupiński dodaje, że o sukcesie Platformy można też mówić w kontekście wyborów, które odbyły się w 2014 roku. Chodzi między innymi o wybory samorządowe. PO razem z PSL-em przejęła władzę w 15 województwach - mówi przewodniczący. Wyjaśnia, że jest to ważne z punku widzenia chociażby wydawania środków z Unii Europejskiej przez władze samorządowe.

Grupiński był też pytany o to, co się Platformie w mijającym roku nie udało zrobić. Trudno zastępować w tym opozycję, która zawsze wynajduje nam słabości - powiedział. Dodał, że być może nie udało się dokończyć wielu spraw. Podkreślił jednocześnie, że w budżecie na 2015 rok zapisano między innymi wydatki na rodziny wielodzietne, czy też na podwyżki świadczeń emerytalnych.

W przyszłym roku Platformę Obywatelską czekają nie tylko wybory parlamentarne. 2015 będzie przede wszystkim sprawdzianem dla Ewy Kopacz, czy uda jej się utrzymać władzę w partii.

d3uljb0

Podziel się opinią

Share
d3uljb0
d3uljb0
Więcej tematów