Trwa ładowanie...

"PO obraża rodziców, nauczycieli'. Dworczyk reaguje i publikuje pismo

"Nie wiem czemu PO obraża rodziców, nauczycieli, samorządowców i ekspertów którzy wezmą udział w okrągłym stole" - napisał Michał Dworczyk na Twitterze. Jednocześnie opublikował skan pisma od Platformy.

Share
"PO obraża rodziców, nauczycieli'. Dworczyk reaguje i publikuje pismo
Źródło: East News
d12ush6

Michał Dworczyk zareagował na słowa Sławomira Neumanna, że "okrągły stół" to debata cyrkowa na stadionie.

Dworczyk udostępnił na Twitterze skan dokumentu z 16 kwietnia, który Platforma Obywatelska skierowała przed Świętami Wielkanocnymi do premiera Mateusza Morawieckiego.

d12ush6

Sławomir Newumann zadeklarował w nim udział w tzw. okrągłym stole ws. oświaty. "W związku z propozycją przedstawioną przez wicepremier Beatę Szydło w sprawie zorganizowania 'okrągłego stołu' dotyczącego polskiej oświaty wyrażam gotowość i potwierdzam udział w rozmowach przedstawicieli Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska" - napisał.

Do tego dokumentu odniósł się w RMF FM Sławomir Neumann. - 16 kwietnia wydawało nam się, że to będzie prawdziwa rozmowa o problemach w edukacji, o strajku nauczycieli, o rozwiązaniu tego konfliktu. PiS zaproponował w międzyczasie czy właściwie rząd bardziej debatę cyrkową - powiedział w rozmowie z Robertem Mazurkiem.

"Okrągły stół" rozpoczyna się w piątek o godzinie 12.

Zobacz także: ZNP nie chce okrągłego stołu ws. edukacji. Publicyści komentują

Strajk nauczycieli zawieszony od soboty

Przypomnijmy, że ZNP zawiesza strajk nauczycieli od soboty. - Panie Morawiecki, dajemy panu czas do września. Czekamy na pana rozwiązanie tego problemu - mówi Broniarz. Podkreślił, że to nie koniec.

d12ush6

- W życiu społecznym trzeba wybierać między racjami wyższymi i ważnymi. Tym są też konsulatcje społeczne, ale racją najwyższą jest dobro ponad 300 tys. maturzystów - powiedział premier Mateusz Morawiecki, pytany o tryb przyjmowania ustawy maturalnej.

- Wycofanie się ZNP i Platformy z obrad "okrągłego stołu" ws. oświaty jest niepoważne. Polityczne groźby i de facto kolejny szantaż Broniarza i ZNP o kontynuowaniu protestu we wrześniu nie służą wyciszeniu emocji - oceniła z kolei rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek.

Matury 2019 rozpoczną się w poniedziałek 6 maja i potrwają do 25 maja.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d12ush6

Podziel się opinią

Share
d12ush6
d12ush6
Więcej tematów