Trwa ładowanie...
d1jxeva

PO kłamie? Tak wynika z protokołów podpisanych przez Sebastiana K.

Kierowca seicento, który jest podejrzany o spowodowanie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło, został przebadany przez lekarza i mógł poprosić o adwokata. Oznacza to, że przedstawiciele Platformy Obywatelskiej nie mówili prawdy - podaje wPolityce.pl.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Poseł Marek Sowa (Nowoczesna) i Borys Budka z PO
Poseł Marek Sowa (Nowoczesna) i Borys Budka z PO (PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
d1jxeva

Wynika to z dokumentów, do których dotarł portal. Mowa o protokołach dotyczących wypadku. Czytamy w nich, że podejrzany Sebastian K. został przebadany przez lekarzy i wiedział, że może poprosić o adwokata. Na dokumentach widnieje podpis oskarżonego.

Z dokumentów wynika, że chirurg pobrał krew mężczyźnie i go zbadał. W protokole znajdują się informacje o stanie zdrowia Sebastiana K. Można przeczytać, że podejrzany nie spożywał alkoholu i nie miał żadnych objawów ewentualnych obrażeń po wypadku, był spokojny i mówił wyraźnie.

Informacja o dobrym stanie zdrowia zawarta została również w dokumencie, w którym zamieszczono zarzut dla Sebastiana K. Tam także widnieje podpis podejrzanego.

d1jxeva

W protokole czytamy też, że stan Sebastiana K. określono jako dobry. Co więcej, zapisano, że mężczyzna nie był leczony neurologicznie, psychiatrycznie i odwykowo.

W dokumencie podpisanym przez Sebastiana K. jest również informacja o przysługującej mu ochronie prawnej oraz stwierdzenie, że mógł on zaznajomić się z aktami postępowania.

- Pouczony o przysługujących mu prawach i ciążących na mnie obowiązkach w tym prawie do odmowy składania wyjaśnień, do odmowy na niektóre pytania, do korzystania z pomocy obrońcy, do składania wniosków dowodowych, do zaznajomienia się z aktami postępowania oraz możliwości dobrowolnego poddania się karze - tak brzmi fragment protokołu, pod którym podpisał się podejrzany.

Swój podpis Sebastian K. złożył również pod tymi zdaniami: - „naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowych w ten sposób, że (…) nie zachował szczególnej ostrożności w ten sposób, że wykonując manewr skrętu w lewo nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującym pojazdem uprzywilejowanym (…), będącemu w trakcie manewru wyprzedzania, doprowadzając do zderzenia obu pojazdów, na skutek, którego samochód m-ki audi (…) uderzył w drzewo (…).”

Przypomnijmy, że Borys Budka z PO podkreślał, że Sebastian K. został pozbawiony prawa do obrony.

d1jxeva

Podziel się opinią

Share

d1jxeva

d1jxeva
Więcej tematów