Trwa ładowanie...

PO i Nowoczesna chcą zmian w mediach publicznych. Szczegóły 12-13 lipca

Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) zapowiedziała, że Platforma Obywatelska i Nowoczesna chcą m.in. likwidacji abonamentu oraz utworzenia holdingu radiowo-telewizyjnego zamiast obecnych spółek TVP. Szczegóły mają przedstawić już za 2 tygodnie.

Share
PO i Nowoczesna chcą zmian w mediach publicznych. Szczegóły 12-13 lipca
Źródło: East News
du3f359

Platforma Obywatelska i Nowoczesna chcą zorganizować w Warszawie dwudniową konwencję programową. Przedstawią na niej m.in. propozycje zmian w funkcjonowaniu mediów publicznych.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) podkreśliła, że przygotowywany jest specjalny panel dotyczący mediów w Polsce.

Gdy polityk została zapytana o szczegóły, zdradziła, że "na pewno pojawi się pomysł likwidacji abonamentu". - Mówiliśmy o tym od dawna. Bardzo nam zależy na tym, żeby ośrodki regionalne miały większe znaczenie - cytuje Kidawę-Błońską interia.pl

du3f359

Posłanka przyznała, że media publiczne dalej będą finansowane z pieniędzy obywateli, ale głównie bezpośrednio z budżetu państwa.

Zobacz też: "Niehumanitarne zachowanie policji". Patryk Jaki krytykuje Adama Bodnara

Wicemarszałek przyznała, że PO i Nowoczesna rozważają utworzenie holdingu radiowo-telewizyjnego zamiast obecnych spółek TVP, radia i ośrodków regionalnych.

- Media powinny być naprawdę publiczne, żeby realizowały to, co tak naprawdę powinny robić - misję, która jest tak pięknie zapisana w ustawie - zaznaczyła. - Trzeba pracować nad tym, bo tak jak działają dziś media, to nie działają dobrze - dodała Kidawa-Błońska.

Źródło: interia.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

du3f359

Podziel się opinią

Share
du3f359
du3f359
Więcej tematów