Trwa ładowanie...
d2bfpd5

PO goni PiS. Najnowszy sondaż

W porównaniu do badania sprzed miesiąca poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości spadło o 5 punktów procentowych. W tym samym czasie notowania Platformy Obywatelskiej wzrosły o 6 punktów procentowych - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gotowość wzięcia udziału w wyborach zadeklarowało 67 proc. Polaków
Gotowość wzięcia udziału w wyborach zadeklarowało 67 proc. Polaków (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d2bfpd5

Chęć zagłosowania na PiS zadeklarowało 37 proc. badanych, a na PO - 20 proc. Do Sejmu dostałyby się jeszcze: Kukiz'15 (7 proc.), Nowoczesna (6 proc.), PSL i SLD (po 5 proc.).

Gotowość wzięcia udziału w wyborach zadeklarowało 67 proc. respondentów, przy czym 25 proc. zdecydowanie chce wziąć w nich udział, a 42 proc. odpowiedziało, że raczej wzięłoby udział w głosowaniu. 12 proc. ankietowanych stwierdziło, że na pewno by nie zagłosowało, a 11 proc. zadeklarowało, że raczej nie zagłosowałoby w wyborach. Decyzji o tym, czy iść do urn wyborczych nie podjęło jeszcze 10 proc. badanych.

Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 17 proc. badanych nie było zdecydowanych, komu przekazałoby swoje poparcie. Odsetek osób niezdecydowanych wzrósł od stycznia o 1 punkt procentowy.

Sondaż Kantar Public został przeprowadzony w dniach 16-21 lutego 2018 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1033 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje partyjne określono dla grupy 691 osób deklarujących "zdecydowanie" lub "raczej" zamiar uczestniczenia w wyborach.

d2bfpd5

Lider niezmienny

PiS nie od dziś góruje w sondażach. W ostatnim badaniu pracowni Estymator dla "Do Rzeczy" partia Kaczyńskiego szła na rekord z poparciem rzędu 50,2 proc. Chęć oddania głosu na ugrupowanie Grzegorza Schetyny zadeklarowało wtedy 22,9 proc. respondentów. Co ciekawe, z sondażu wynikało, że w Sejmie zabrakłoby miejsca dla Nowoczesnej.

Zobacz także: Ustawa o IPN. PO składa projekt nowelizacji

d2bfpd5

Podziel się opinią

Share
d2bfpd5
d2bfpd5
Więcej tematów