Trwa ładowanie...
d3pmye8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Po dyrektywie UE ws. etykiet prezydent Izraela odwołał wizytę w Brukseli

Prezydent Izraela Reuwen Riwlin odwołał wizytę w Brukseli planowaną na 2 grudnia. Była to reakcja na unijną dyrektywę nakazującą znakowanie importowanych do UE produktów pochodzących z izraelskich osiedli na okupowanych terytoriach palestyńskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po dyrektywie UE ws. etykiet prezydent Izraela odwołał wizytę w Brukseli
(PAP/CTK, Fot: Michal Dolezal)
d3pmye8

Jak napisał w czwartek izraelski dziennik elektroniczny "Ynet", wizyta prezydenta została zawieszona w następstwie wydania przez Komisję Europejską tej dyrektywy, ostro potępianej przez rząd Izraela.

Riwlin został w marcu zaproszony do odwiedzenia Parlamentu Europejskiego, gdzie miał odbyć szereg spotkań z wysokimi przedstawicielami Unii Europejskiej.

Rzecznik Urzędu Prezydenta Izraela potwierdził, że Riwlin uda się wkrótce z wizytą do Stanów Zjednoczonych, gdzie ma się spotkać 9 grudnia z prezydentem Barackiem Obamą, o czym poinformował we wtorek Biały Dom.

d3pmye8

Decyzja Unii Europejskiej była ostro krytykowana przez izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu. Oświadczył, że to decyzja nacechowana "hipokryzją" i że Unia Europejska powinna się wstydzić za jej podjęcie. Zagroził, że będzie miała konsekwencje dla dwustronnych stosunków Izrael-UE.

Izraelskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało ambasadora UE w Izraelu Larsa Faaborga-Andersena, by wyrazić wobec niego niezadowolenie z powodu unijnej dyrektywy.

Komisja Europejska przyjęła w środę wykładnię unijnych przepisów, zgodnie z którą importowane do Unii Europejskiej produkty pochodzące z izraelskich osiedli na terytoriach okupowanych powinny być wyraźnie oznakowane. Nie mogą one być etykietowane jako produkty wyprodukowane w Izraelu, gdyż UE nie uważa tych obszarów za część państwa izraelskiego.

Zobacz także: Nowe ataki Palestyńczyków w Jerozolimie

d3pmye8

Podziel się opinią

Share

d3pmye8

d3pmye8
Więcej tematów