Trwa ładowanie...

PO domaga się komisji śledczej ws. śmierci Igora Stachowiaka

- Domagamy się dymisji wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego, a także powołania komisji śledczej w związku z zatrzymaniem i śmiercią 25-letniego Igora na komisariacie policji we Wrocławiu - poinformował w niedzielę lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

PO domaga się komisji śledczej ws. śmierci Igora StachowiakaŹródło: PAP
d4lzqew
d4lzqew

W sobotnim materiale "Śmierć na komisariacie" wyemitowanym na antenie TVN, można było zobaczyć brutalne sceny z wrocławskiego komisariatu. Na filmach z kamer umieszczonych na paralizatorze, widać jak policjanci w okrutny sposób traktują 25-letniego Igora Stachowiaka – rażąc go wielokrotnie prądem z paralizatora.

W związku z emisją reportażu Komenda Główna Policji wydała już oświadczenie, w którym zapewnia, że "Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wspólnie z Komendantem Głównym Policji, natychmiast podjęli decyzję o powołaniu i skierowaniu do Wrocławia specjalnego zespołu kontrolnego, w skład którego wchodzą doświadczeni oficerowie Biura Kontroli i Biura Spraw Wewnętrznych".

PO: oczekujemy drastycznych decyzji

- Dzisiaj jako politycy, parlamentarzyści, oczekujemy gwałtownych, drastycznych decyzji ze strony polityków PiS. Oczekujemy od pani premier Beaty Szydło natychmiastowej dymisji wiceministra Zielińskiego, który nadzorował tę sprawę i obiecywał jej załatwienie - oświadczył Schetyna.

d4lzqew

Jak dodał, PO oczekuje również "pełnej informacji dotyczącej tej tragicznej historii ze strony ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka". - Oczekujemy tej informacji na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Wniosek w tej sprawie złożymy w najbliższy poniedziałek - zapowiedział lider Platformy.

Zapewniali o "rzetelnym śledztwie"

Politycy PO oczekują także powołania komisji śledczej. - W takiej sytuacji, kiedy prokuratura prowadzona jest przez polityka rządzącej partii, kiedy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji prowadzone jest także przez jego partyjnego kolegę, nie możemy się zgodzić, że brak obywatelskiej, parlamentarnej kontroli będzie pozwalać na takie tragiczne historie - podkreślił lider PO.

Rzecznik partii Jan Grabiec wypomniał PiS, że już rok temu zapewniali o "rzetelnym śledztwie w tej sprawie". Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar zwrócił się z kolei do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu z prośbą o wykaz działań wobec funkcjonariuszy, którzy interweniowali podczas zatrzymania.

d4lzqew

25-letni Igor S. został zatrzymany 15 maja 2016 r. na wrocławskim rynku; policja poszukiwała go za oszustwa. Według funkcjonariuszy, mężczyzna był agresywny i dlatego musieli użyć paralizatora. Po przewiezieniu na komisariat S. stracił przytomność i pomimo reanimacji zmarł. Według pierwszej opinii lekarza, przyczyną śmierci była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa.

d4lzqew
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4lzqew
Więcej tematów