Trwa ładowanie...
d3z3dow

PO domaga się ekspertyz od szefa polskiej dyplomacji

Cezary Tomczyk z PO w programie "Tak czy Nie" na antenie Polsat News zapowiedział, że jego partia nie odpuści i będzie dążyła do ujawnienia ekspertyz, o których mówił minister Waszczykowski. Chodzi o jego słowa sugerujące, iż "podczas reelekcji Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej doszło do fałszerstwa, i że istnieją na to dowody".
Share
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę głównąŹródło: WP.PL, Fot: WP.PL
d3z3dow

- Nie było głosowania nad Tuskiem. Zapytano, kto jest przeciw, nie było pytania kto jest za, kto się wstrzymał i tak dalej. Nie jest prawdą, że przegraliśmy 27:1, bo w tych 27 krajach nie zapytano, kto jest za i kto się wstrzymał od głosu - podkreślał Witold Waszczykowski. Według szefa MSZ polski rząd w "tym pseudo głosowaniu" wykazał, że mamy do czynienia z podwójnymi standardami. - Doszło do fałszerstwa. Mamy dzisiaj ekspertyzy, że Tusk został wybrany w sposób, który można zakwestionować na poziomie prawa europejskiego - mówił minister deklarując, że ekspertyzy te przekaże premier Beacie Szydło.

Do tych słów odniósł się w programie Polsat News Cezary Tomczyk. - Wypada zadać pytanie: czy minister Waszczykowski dysponuje stanowiskiem rządu w tej sprawie? Czy możemy poznać treść tych ekspertyz, kto je sporządził, kiedy zostały zamówione, ile kosztowały. Wystąpiliśmy o te informacje w formie interpelacji poselskiej - powiedział.

- Witold Waszczykowski popełnił błąd. Pojawia się podstawowe pytanie: co on jeszcze robi na tym stanowisku, czyli szefa polskiej dyplomacji? - pytał Tomczyk.

d3z3dow

Z kolei Małgorzata Gosiewska z PiS uważa, że słowa Waszczykowskiego są niepotrzebnie rozdmuchiwane. Jej zdaniem jest to robienie afery z czegoś, co nie jest warte afery. - Minister podzielił się swoimi wątpliwościami, wątpliwościami ekspertów. Mówił o tym, jak wyglądało faktycznie głosowanie, no bo pewnie nie wszyscy to widzieli i śledzili. I w zasadzie tyle. Myślę, że jest dużo więcej ważniejszych rzeczy, które się teraz dzieją, niż słowa ministra - dodała.

d3z3dow

Podziel się opinią

Share
d3z3dow
d3z3dow
Więcej tematów