Trwa ładowanie...

Po co przepłacać? W tym miejscu kupisz lub sprzedasz używane podręczniki

Jak każdego lata Urząd Miasta Poznania uruchomił internetową platformę, na której można sprzedać lub kupić używane podręczniki szkolne.

Share
Po co przepłacać? W tym miejscu kupisz lub sprzedasz używane podręczniki
Źródło: Urząd Miasta Poznań
d3dkp96

Kupno podręczników szkolnych to spory wydatek dla zdecydowanej większości polskich rodzin. Dobrym rozwiązaniem jest kupienie podręczników używanych, ale nie każdy zna starszego ucznia, który chciałby sprzedać już niepotrzebne mu podręczniki.

Na szczęście w Poznaniu już od dziewięciu lat działa z powodzeniem Internetowa Giełda Używanych Podręczników. Przez ten czas poznaniacy umieścili na niej ponad 40 tysięcy książek.

d3dkp96

Giełda znajduje się na stronie Urzędu Miasta. By z niej skorzystać, wystarczy wypełnić formularz, podać odpowiednie dane (autor, tytuł, przedmiot, stan książki, można też dodać jej zdjęcie) i poczekać na mail potwierdzający zgłoszenie sprzedawanej książki do systemu lub komunikat informujący, czy szukana pozycja znajduje się w bazie. Co istotne, zamieszczenie ogłoszenia na giełdzie jest bezpłatne.

- Najczęściej zamieszczane są książki z: historii, polskiego, matematyki, geografii, niemieckiego i angielskiego. Młodzież zamieszcza również podręczniki do plastyki i religii – informuje Urząd Miasta.

Ceny używanych podręczników nie są wysokie, na pewno znacznie niższe niż w księgarniach. Większość kosztuje kilkanaście złotych, chociaż zdarzają się nawet egzemplarze w cenie 5 zł. Najdroższe są oczywiście podręczniki do języka angielskiego, za niektóre sprzedający żądają nawet 30-40 zł.

Jeśli na giełdzie uda nam się sprzedać wszystkie podręczniki z zeszłego roku i jednocześnie uda nam się tutaj kupić wszystkie podręczniki potrzebne od 1 września, może się okazać, że cała operacja nie będzie nas kosztować ani złotówki.

Internetowa Giełda Używanych Podręczników znajduje się tutaj.

d3dkp96

Podziel się opinią

Share
d3dkp96
d3dkp96
Więcej tematów