Trwa ładowanie...

PO chce posiedzenia komisji obrony narodowej ws. Caracali

• PO chce, by zakończeniem negocjacji ws. zakupu śmigłowców Caracal zajęła się komisja obrony narodowej • Tomczyk: chcemy, żeby posłowie mogli poznać szczegóły tych negocjacji i wyrobić sobie w tej sprawie zdanie
Share
PO chce posiedzenia komisji obrony narodowej ws. Caracali
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
drlyy8f

Klub PO zamierza złożyć wniosek o nadzwyczajne posiedzenie sejmowej komisji obrony narodowej, poświęcone zakończonym rozmowom z francuską firmą Airbus Helicopters w sprawie zakupu śmigłowców Caracal dla polskiej armii - poinformował poseł Platformy Cezary Tomczyk.

- Złożymy wniosek do komisji obrony narodowej o nadzwyczajne posiedzenie w sprawie negocjacji z francuskim koncernem po to, żeby posłowie mogli poznać szczegóły tych negocjacji i wyrobić sobie w tej sprawie zdanie - powiedział Tomczyk podczas konferencji prasowej w Sejmie.

W zeszły wtorek Ministerstwo Rozwoju, które prowadziło rozmowy offsetowe, poinformowało, że "Polska uznaje za zakończone negocjacje umowy offsetowej" ws. zakupu śmigłowców H225M Caracal. Jak podano, kontrahent nie przedstawił oferty "zabezpieczającej w należyty sposób interes ekonomiczny i bezpieczeństwo państwa polskiego".

W piątek Pałac Elizejski podał, że prezydent Francji Francois Hollande odłożył planowaną wizytę w Polsce na skutek fiaska rozmów w sprawie śmigłowców Caracal produkowanych przez Airbusa. Wizytę w Polsce odwołał także minister obrony Francji. Wizyta Hollande'a była planowana na czwartek, 13 października, w ramach polsko-francuskich konsultacji międzyrządowych.

drlyy8f

Podziel się opinią

Share
drlyy8f
drlyy8f
Więcej tematów