Trwa ładowanie...
d3c0ay3

PO chce od rządu informacji ws. "czystek kadrowych w wojsku"

Klub PO będzie składał wniosek o informację rządu w Sejmie na temat serii odejść z wojska - poinformowali w środę posłowie Platformy. Politycy pytali również, dlaczego utajniono środowe posiedzenie sejmowej komisji obrony narodowej w tej sprawie.
Share
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Adam Stępień
d3c0ay3

Cezary Tomczyk z PO poinformował, że klub partii jeszcze w środę złoży wniosek o informację rządu na temat "czystek kadrowych w wojsku". Platforma chce, by Rada Ministrów udzieliła jej na następnym posiedzeniu Sejmu, które będzie miało miejsce w dniach 8-10 marca.

- Niezależnie od tego, że Antoni Macierewicz się boi i nie chce posłom i opinii publicznej przekazać powodów swojego szkodliwego działania, to i tak w kolejnych dniach będzie musiał Polakom odpowiedzieć, dlaczego z wojska polskiego odeszli prawie wszyscy dowódcy, którzy byli przygotowani, przeszli poprzez stanowiska w kraju, wykonywali zadania z sukcesem w misjach poza granicami kraju, zdobyli autorytet w NATO - powiedział były wiceszef MON Czesław Mroczek.

Politycy PO wyrazili swoje oburzenie utajnieniem środowego posiedzenia sejmowej komisji obrony narodowej dotyczącego zmian kadrowych i odejść, które miały miejsce w armii. Ich zdaniem obecny minister obrony narodowej Antoni Macierewicz najwyraźniej boi się i nie chce przekazać opinii publicznej informacji na temat sytuacji w wojsku.

Według posłów PO, o zamknięciu posiedzenia zdecydował szef komisji Michał Jach z PiS.

d3c0ay3

Podziel się opinią

Share
d3c0ay3
d3c0ay3
Więcej tematów