Trwa ładowanie...
d23wsn3

Po Brexicie Brytyjczycy składają wnioski o belgijskie paszporty

• Po zwycięstwie w referendum zwolenników Brexitu, Brytyjczycy mieszkający w Brukseli składają wnioski o przyznanie belgijskich paszportów
• O sprawie informuje flamandzka telewizja VRT
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Po Brexicie Brytyjczycy składają wnioski o belgijskie paszporty
(PAP/EPA, Fot: SEAN DEMPSEY)
d23wsn3

Los tysięcy Brytyjczyków mieszkających w Brukseli i okolicach jest niepewny w związku z decyzją ich rodaków na Wyspach o wyjściu z Unii Europejskiej. Jeśli Wielka Brytania znajdzie się poza Wspólnotą, nie będą oni mogli korzystać z dostępu do belgijskiego rynku pracy, ponadto, zgodnie z przepisami, unijne instytucje będą dla nich zamknięte. Stąd pomysł, by zadbać o belgijskie paszporty.

Kilka brukselskich gmin odnotowało w ostatnich dniach nagły wzrost liczby wniosków w tej sprawie. Jeden z urzędników skomentował, że ostatni raz tak duże zainteresowanie belgijskimi paszportami było kilka lat temu, gdy władze w Paryżu ogłosiły plany wprowadzenia 75-procentowego podatku dla najbogatszych.

Jednak Belgia nie jest skłonna przyznawać szybko paszporty obcokrajowcom i ostatnio zaostrzyła przepisy. O obywatelstwo mogą ubiegać się te osoby, które mieszkają w Belgii od pięciu lat i pracują, oraz mogą wykazać się znajomością co najmniej jednego z trzech urzędowych, czyli francuskiego, niderlandzkiego, lub niemieckiego. Powinny także udowodnić że są zintegrowane z belgijskim społeczeństwem.

d23wsn3

Podziel się opinią

Share
d23wsn3
d23wsn3
Więcej tematów