Trwa ładowanie...

Po ataku w Monachium pochód homoseksualistów w Berlinie. Policja: podjęliśmy specjalne środki bezpieczeństwa

• W Berlinie trwa pochód homoseksualistów z okazji Christopher Street Day (CSD)
• Pochód na rzecz praw homoseksualistów w Berlinie odbędzie się zgodnie z planem - zapowiedziała wcześniej niemiecka policja
• Podjęliśmy specjalne środki bezpieczeństwa - podała rzeczniczka berlińskiej policji
• Impreza odbywa się dzień po tragicznej strzelaninie w Monachium

Share
Po ataku w Monachium pochód homoseksualistów w Berlinie. Policja: podjęliśmy specjalne środki bezpieczeństwaŹródło: PAP/EPA, fot: RAINER JENSEN
d237903

Pochód w Berlinie z okazji Christopher Street Day (CSD) na rzecz praw homoseksualistów odbędzie się w sobotę zgodnie z planem, pomimo tragicznych wydarzeń w Monachium - poinformowała przed południem berlińska policja. Około godziny 12 ulicami miasta ruszyła wielotysięczna kolorowa manifestacja.

- Podjęliśmy specjalne środki bezpieczeństwa - powiedziała rzeczniczka policji w Berlinie agencji dpa. Odmówiła odpowiedzi na pytanie, czy po strzelaninie w Monachium, w której zginęło 10 osób, w tym sprawca, plany dotyczące zabezpieczenia imprezy uległy zmianie. Nie podała także liczby policjantów, którzy strzegą bezpieczeństwa uczestników parady.

Organizatorzy CSD w Berlinie spodziewają się 750 tys. uczestników z Niemiec i świata. Punktem kulminacyjnym parady będzie po południu wiec pod Kolumną Zwycięstwa w parku Tiergarten.

d237903

Strzelanina w Monachium, do której doszło cztery dni po ataku na pasażerów w pociągu w okolicach Wuerzburga, wywołała kolejną falę dyskusji na temat bezpieczeństwa w kraju.

Pochód z okazji Christopher Street Day organizowany jest w Berlinie co roku na pamiątkę policyjnej akcji przeciwko gejom w Nowym Jorku w czerwcu 1969 roku, podczas której dyskryminowana mniejszość po raz pierwszy - właśnie na Christopher Street - stawiła władzy skuteczny opór.

d237903
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d237903
d237903
Więcej tematów