ycipk-2inws1
ycipk-2inws1

Po ataku na USA - pikieta pod ambasadą Iraku w Warszawie

Kilkanaście osób uczestniczyło w środę w pikiecie przed ambasadą Iraku, zorganizowanej w Warszawie przez Stowarzyszenie Konserwatywno-Liberalne "KoLiber".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2inws1

Przy wjeździe do ambasady pikietujący ustawili ze zniczy krzyż i napis "Stop". _ Jesteśmy tu, by zaprotestować przeciw poparciu dla ataków terrorystycznych, które są po prostu morderstwem, aby wyrazić solidarność i złożyć hołd ofiarom_ - powiedział wiceprezes stowarzyszenia Stanisław Wojtera.

_ Akt terroru, jakiego byliśmy wczoraj świadkami, to owoc nienawiści do systemu, który dał siłę i potęgę społeczeństwu amerykańskiemu, w którym wolność i godność człowieka są wartościami naczelnymi_ - mówił.

Wojtera wyjaśniał, że choć nie było oficjalnego stanowiska Iraku, to zamachy w USA poparła tamtejsza opinia publiczna. Spotkały się one również z przychylnością władz, które nie potępiły ataków. Choć rząd Iraku oficjalnie nie zajął stanowiska wobec zamachów w Stanach Zjednoczonych, to irackie media skomentowały je, twierdząc, że amerykański kowboj zbiera owoce zbrodni przeciwko ludzkości. (reb)

ycipk-2inws1
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2inws1

ycipk-2inws1
ycipk-2inws1