Trwa ładowanie...

Po 6 miesiącach mieszkańcy Warszawy mogą odetchnąć

Po blisko sześciu miesiącach zakończył się najważniejszy etap remontu trasy tramwajowej na Trasie W-Z w Warszawie. W poniedziałek rano wraz z pierwszymi tramwajami na most Śląsko-Dąbrowski wróci normalny ruch drogowy.

Share
Po 6 miesiącach mieszkańcy Warszawy mogą odetchnąć
Źródło: PAP
d1zfixm

Most wraz z odcinkiem trasy W-Z od ul. Jagiellońskiej do pl. Bankowego był zamknięty dla ruchu od 15 marca. Poruszały się nim tylko autobusy komunikacji miejskiej. Na tym odcinku torowisko tramwajowe zostało przebudowane i unowocześnione.

Tory ułożono w specjalnej technologii - z płytą betonową i z szyną w otulinie z żywic o trwałej elastyczności bądź gumy dla zapewnienia skutecznej ochrony przed wibracjami. Dodatkowo, pod betonową płytą umieszczono maty elastyczne co - według drogowców - ma tłumić drgania i hałas.

d1zfixm

Na wyremontowanym odcinku powstał pierwszy w Warszawie wspólny, wydzielony z jezdni, pas tramwajowo-autobusowy. Od Pl. Bankowego do Parku Praskiego autobusy i tramwaje będą się poruszały poza normalnym ruchem ulicznym i zatrzymywały na wspólnych przystankach.

- Przyspieszy to przejazd komunikacją przez most i ułatwi pasażerom przesiadki - powiedział rzecznik stołecznego Ratusza Tomasz Andryszczyk. Jak dodał, do 17 października będą trwały jeszcze prace na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Okopowej, gdzie wymienione zostaną wszystkie rozjazdy na skrzyżowaniu.

Trasa W-Z oddana została do użytku 22 lipca 1949 r. Była jedną z pierwszych dużych inwestycji komunikacyjnych w Warszawie po II wojnie światowej.

d1zfixm

Podziel się opinią

Share
d1zfixm
d1zfixm
Więcej tematów