Trwa ładowanie...
Policja

Po 22 latach rozwiązali sprawę brutalnego zabójstwa 15-latki

Funkcjonariusze z Archiwum X z Wrocławia rozwiązali sprawę zbrodni z 1993 r. Zmasakrowane zwłoki 15-latki wracającej z dyskoteki znaleziono przy polnej drodze we wsi Zbylutów w powiecie lwóweckim. Podejrzany o dokonanie zbrodni trafił do aresztu. Grozi mu dożywocie.

Share
Po 22 latach rozwiązali sprawę brutalnego zabójstwa 15-latki
Źródło: WP, Fot: Tomasz Gdaniec
d81kfle

Zatrzymany to 41-letni mieszkaniec jednej z sąsiednich miejscowości. Do zabójstwa doszło w nocy z 21 na 22 sierpnia 1993 r. 15-letnia wówczas Ewa wracała sama z dyskoteki w Chmielnie. Rano rodzice zgłosili na policję zaginięcie córki. Zmasakrowane ciało 15-latki znaleziono w lesie, nieopodal polnej drogi.

Prowadzone wówczas śledztwo nie dało odpowiedzi na pytanie, kto dokonał zbrodni. W 2010 roku w porozumieniu z rodziną zamordowanej dziewczyny funkcjonariusze z Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podjęli decyzję, by po raz kolejny wrócić do sprawy.

d81kfle

Policjantom, dzięki ponownym ekspertyzom z wykorzystaniem nowoczesnych technik badawczych, w tym badań genetycznych, udało się zawęzić grono osób, które mogły mieć związek ze sprawą. Ostatecznie wytypowano mężczyznę podejrzewanego o gwałt i zabójstwo 15-letniej Ewy.

41-latek został zatrzymany 2 listopada br. w swoim mieszkaniu. Okazało się, że był już notowany za różnego rodzaju drobne przestępstwa. Jak zeznał, nie znał wcześniej ofiary.

Prokuratura postawiła 41-latkowi zarzut gwałtu i zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

d81kfle

Podziel się opinią

Share
d81kfle
d81kfle
Więcej tematów