Trwa ładowanie...
d40t3yz

Płytka recesja. Mateusz Morawiecki mówi, że inni nam zazdroszczą

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że spadek PKD w Polsce będzie najsłabszy w całej Unii Europejskiej. Według niego, płytkiej recesji mają nam zazdrościć inne kraje.
Share
Mateusz Morawiecki cieszy się z płytkiej recesji
Mateusz Morawiecki cieszy się z płytkiej recesji
d40t3yz

Płytka recesja w Polsce

W TV Wschód premier Mateusz Morawiecki mówił o sukcesach rządu i walce z kryzysem gospodarczym w Polsce. "Cała Europa będzie miała niższy wzrost gospodarczy od Polski czy większy spadek gospodarczy niż w Polsce. Pojawia się ścieżka rozwoju przed nami taka, której inni nam zazdroszczą" - powiedział cytowany przez PAP Mateusz Morawiecki.

Płytka recesja. Morawiecki: "Spadek PKD w Polsce będzie najsłabszy w całej Unii Europejskiej"

"Dane KE i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju pokazują, że spadek PKB w Polsce będzie najsłabszy w całej Unii Europejskiej. Inni nam zazdroszczą" - powiedział 10 czerwca premier Mateusz Morawiecki.

d40t3yz

Jak jednak przypomina portal Money.pl, r raporcie "OECD Economic Outlook" eksperci przeanalizowali wpływ epidemii na gospodarki poszczególnych krajów. Owszem, chwalą w nim nasz kraj za to, że szybko zareagował, ale na pewno nie jest on liderem. Reakcja polityczna była bardzo sprawna, jednak Polska pod względem gospodarczym nie jest na pewno w czołówce. Według ekspertów, znajduje się ona w okolicach średniej wszystkich krajów OECD. Według autorów raportu, jeśli dojdzie do drugiej fali epidemii koronawirusa, polskie PKB może się zmniejszyć nawet o 9,5 proc.

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o deklaracji Jarosława Gowina: radziłbym mu ostrożność

d40t3yz

Podziel się opinią

Share
d40t3yz
d40t3yz
Więcej tematów