Trwa ładowanie...

Płot na granicy z Białorusią. "Powstało już 6 km ogrodzenia"

Trwają prace nad zapowiadanym "murem" na granicy polsko-białoruskiej. Postawiono już ogrodzenie długości 6 kilometrów. "Płot wykonany jest z drutu ostrzowego i ma wysokość 2,5 m" - przekazał minister obrony narodowej.

Share
Płot powstający na polsko-białoruskiej granicy
Płot powstający na polsko-białoruskiej granicy Źródło: East News, fot: Jakub Kamiński
d2goeie

"Na granicy polsko-białoruskiej powstało już 6 km ogrodzenia. Płot wykonany jest z drutu ostrzowego i ma wysokość 2,5 m. Pod ogrodzeniem rozłożone są trójwarstwowe zasieki. Dziękuję żołnierzom za szybkie i sprawne działanie przy zabezpieczaniu polskiej granicy" - napisał na Twitterze Mariusz Błaszczak.

Zubrzyca Wielka. Płot na granicy z Białorusią ma już 6 kilometrów

W poniedziałek minister obrony narodowej poinformował, że w tym tygodniu rozpocznie się budowa płotu na granicy z Białorusią.

W środę zaczęto prace nad pierwszym odcinkiem ogrodzenia na wysokości miejscowości Zubrzyca Wielka (województwo podlaskie). Płot ma zostać ukończony za kilka lub kilkanaście tygodni.

d2goeie

Zobacz też: Uchodźcy na granicy. Były oficer Agencji Wywiadu: Należy podjąć męskie decyzje

- Będziemy zabezpieczać na samym początku ten odcinek, który jest najłatwiejszy do nielegalnego przejścia, a trudniejszy do nadzorowania, czyli odcinek lądowy. Z naszej liczącej 418 km granicy białoruskiej - to jest ok. 180-190 km. Od niego zaczynamy - mówił wcześniej premier Mateusz Morawiecki.

Od kilkunastu dni na granicy rozgrywa się dramat kilkudziesięciu uchodźców, głównie z Afganistanu i Iraku. W grupie są kobiety, dzieci i osoby wymagające pomocy medycznej. Cudzoziemcy nie są wpuszczani do Polski, nie dopuszcza się do nich także wsparcia medycznego i prawnego, niemożliwe jest też przekazywanie im żywności i wody. Teren blokuje Straż Graniczna, żołnierze Wojska Polskiego i policja.

Przeczytaj także:

d2goeie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2goeie

Podziel się opinią

Share
d2goeie
d2goeie
Więcej tematów