Trwa ładowanie...

Płock. Ewakuacja budynków Mazowieckiej Uczelni Publicznej

Ewakuowanych zostało co najmniej 350 osób. Powodem takiej sytuacji była wiadomość, że na terenie uczelni w Płocku znajdują się materiały wybuchowe.
Share
Płock. Ewakuacja budynków uczelni.
Płock. Ewakuacja budynków uczelni.Źródło: PAP
d20q3lj

Płock. Informacja o zagrożeniu dotarła do lokalnej policji przed godziną 8 rano. Wcześniej na adres e-mail Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku wpłynęła wiadomość, że w jednym z pomieszczeń szkoły znajdują się niebezpieczne ładunki.

- Policyjni pirotechnicy wraz z psem wyszkolonym do poszukiwania materiałów wybuchowych będą sprawdzać budynki uczelni – poinformowała Marta Lewandowska oficer prasowy Komendy Miejskiej policji w Płocku cytowana przez tp.com.pl.

d20q3lj

Płock. Czy alarm był fałszywy?

Straż pożarna w Płocku potwierdziła, że bierze udział w zabezpieczaniu operacji.

Przekazali, że w sumie ewakuowano co najmniej 350 osób. Budynki szkoły, które należało opuścić mieszczą się przy ulicach Nowowiejskiego, Kościuszki i placu Dąbrowskiego. W Płocku trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Przypomnijmy, że jeżeli alarm okaże się fałszywy, odpowiedzialnym za wywołanie paniki grożą poważne konsekwencje.

d20q3lj

Według kodeksu karnego każdy "kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

Zobacz też: Dziecko Polki z Wielkiej Brytanii ma być adoptowane przez parę homoseksualną. Jest reakcja

Źródło: tp.com.pl, se.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d20q3lj

Podziel się opinią

Share
d20q3lj
d20q3lj
Więcej tematów