Trwa ładowanie...

Płock — awaria oczyszczalni ścieków Czajka. Sprawdź, kiedy Wisła przyniesie do miasta nieczystości z Warszawy

Płock — awaria oczyszczalni ścieków Czajka. Nieczystości z Warszawy dotrą do miasta najwcześniej w piątek wieczorem. Czy Płock poradzi sobie z zanieczyszczeniem Wisły? Prezydent, Andrzej Nowakowski komentuje trudną sytuację.
Share
Płock — awaria oczyszczalni ścieków Czajka. Sprawdź, kiedy Wisła przyniesie do miasta nieczystości z Warszawy
Płock — awaria oczyszczalni ścieków Czajka. Sprawdź, kiedy Wisła przyniesie do miasta nieczystości z WarszawyŹródło: iStock.com
d4909k4

Płock — awaria oczyszczalni ścieków Czajka

W związku z awarią oczyszczalni ścieków Czajka w Warszawie, w czwartek rano w płockim ratuszu zwołano specjalną konferencję prasową. Dokładnie omówiono na niej ewentualne skutki zagrożenia. Prezydent miasta, Andrzej Nowakowski, zapewnił, że w związku z kryzysową sytuacją już w środę podjęto działania, o których informowano na bieżąco. Obecnie sytuacja w Płocku jest stabilna i nieustannie monitorowana przez Wodociągi Płockie, które współpracują ze wszystkimi, odpowiedzialnymi służbami. Nowakowski zapewnił, że wodę, która dociera do mieszkańców miasta, można obecnie bez przeszkód używać do celów spożywczych.

Płock poradzi sobie z nieczystościami z Warszawy?

Należy zaznaczyć, że Płock w 60% korzysta z wody czerpanej z Wisły, a w 40% ze studni głębinowych. Prezydent miasta oznajmił, że Wodociągi Płockie i Służby miejskie są gotowane na sytuację, w której okazałoby się, że nieczystości spływające Wisłą od strony stolicy pogorszyły jakość wody czerpanej z rzeki w Płocki. W takich okolicznościach pod uwagę byłyby brane dwa scenariusze. Albo będzie się uzdatniać tę wodę, wykorzystując nowoczesne technologie oraz wiedze i doświadczenie z lat wcześniejszych, albo zwiększy się ilość wydobycia wody ze studni głębinowych (w sytuacji, gdyby z jakichś powodów, uzdatnienie wody z Wisły było niemożliwe).

d4909k4

Podziel się opinią

Share
d4909k4
d4909k4
Więcej tematów