Trwa ładowanie...

Płatny morderca chciał zabić szefa stacji telewizyjnej

Osadzony w więzieniu szef Nepal TV Mohammed Ansari został postrzelony przez wynajętego zabójcę - informuje BBC News. Bandyta przez kilka tygodniu obserwował swoją ofiarę odwiedzając innego więźnia - także zabójcę o pseudonimie "bikini killer".

Share
Płatny morderca chciał zabić szefa stacji telewizyjnej
Źródło: Thinkstockphotos
dvczdyp

Nepalska policja wszczęła dochodzenie po tym, jak indyjski zabójca wszedł do pilnie strzeżonego więzienia w stolicy środkowego Nepalu, Katmandu i strzelił do przebywającego tam byłego szefa stacji TV Nepal podejrzanego o nielegalny handel narkotykami oraz fałszerstwa.

Mohammed Yunus Ansari został ranny w ramię. Jego stan ocenia się jako stabilny. Bandyta został aresztowany na miejscu zbrodni.

dvczdyp

Zabójcą okazał się Jagiit Singh z prowincji Pendżab w Indiach. Wszedł do więzienia, minął pomieszczenie dla gości i otworzył ogień do strażników. Wciąż nie jest znany motywy jego działania.

Nepalskie media donoszą, że bandyta to zawodowy morderca, który dostał się do więzienia pod pretekstem spotkania z notorycznym kryminalistą Charlesem Sobhrajem.

Raporty mówią, że bandyta odwiedzał Sobhraja w więzieniu przez kilka tygodni, jednak jego celem było rutynowe monitorowanie pana Ansari.

Sobhraj znalazł się w więzieniu po morderstwie amerykańksiego turyty w Nepalu. Znany jest jako "bikini killer", a także poszukiwany w kilku azjatyckich krajach w związku z zabójstwem ponad 20 zachodnich turystów w 1970 r.

Joanna Jolly z BBC przebywająca w Katmandu twierdzi, że incydent w więzieniu pokazuje, jak swobodnie działają gangi w Nepalu. Pokazuje to również zeszłoroczny incydent, kiedy potentat medialny Jamin Shah został zastrzelony na ulicy w miejscowości Kathmandu w środku dnia.

dvczdyp

Podziel się opinią

Share
dvczdyp
dvczdyp
Więcej tematów