Trwa ładowanie...

Platforma zareklamuje politycznego konkurenta?

PiS szykuje bombę na wybory. Z trzeciego miejsca na krakowskiej liście prawdopodobnie wystartuje Ryszard Terlecki. W spotach wyborczych ma się chwalić, że rok temu popierali go politycy PO - pisze "Gazeta Krakowska".

Share
Platforma zareklamuje politycznego konkurenta?
d1oq7wa

Krakowscy politycy PO zgrzytają zębami, ale jednocześnie zdejmują czapki z głów przed sprytnymi marketingowcami PiS. Jeśli pomysł krążący w politycznych kuluarach Krakowa zostanie zrealizowany, Platforma znajdzie się w poważnych tarapatach. Ryszarda Terleckiego, kandydata PiS w ubiegłorocznych wyborach prezydenta Krakowa mają bowiem reklamować w spocie wyborczym prominentni politycy PO - Jan Rokita, senator Jarosław Gowin, obecny lider listy Platformy i poseł Ireneusz Raś. Wszyscy trzej, wbrew uchwale krakowskiej rady PO, przed drugą turą wyborów prezydenckich w 2006 roku publicznie opowiedzieli się za Terleckim, zapowiadając, że będą na niego głosować. Teraz sztabowcy PiS mają tego użyć w parlamentarnej rozgrywce z Platformą.

Cóż, płacimy za błędy niektórych polityków. Szkoda, że w przeszłości nie wykazali się większą przenikliwością - twierdzi Paweł Sularz, szef krakowskiej PO.

d1oq7wa

Jan Rokita nie wierzy, że pomysł PiS z reklamówkami Terleckiego zostanie zrealizowany. Nie wydaje mi się to prawdopodobne. Tak wyraźnie odcinam się od uczestnictwa w kampanii wyborczej, że nikomu nie powinno przyjść do głowy, by wykorzystywać mój wizerunek.

Ryszard Terlecki, obecnie szef krakowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, potwierdził, że dwa-trzy tygodnie temu politycy PiS złożyli mu ofertę kandydowania w wyborach parlamentarnych, ale żadne decyzje jeszcze w tej sprawie nie zapadły. Rozgrywa się to wysoko, ja jestem tylko małym trybikiem w tej machinie - podkreślił skromnie Terlecki. (PAP)

d1oq7wa

Podziel się opinią

Share
d1oq7wa
d1oq7wa
Więcej tematów