Platforma Obywatelska prezentuje kandydatów do Parlamentu Europejskiego

Dziś konwencja Platformy Obywatelskiej w Sopocie. Sekretarz generalny PO Paweł Graś powiedział, że będzie to okazja do szerszego zaprezentowania kandydatów do Parlamentu Europejskiego. - Chcemy, żeby kandydaci opowiedzieli o swoich planach, o tym z czym idą do Unii Europejskiej - podkreślił Graś. Minister w Kancelarii Premiera przekonywał, że PO ma mocną i merytoryczną drużynę i każdy będzie miał ciekawy pomysł do zaprezentowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Platforma Obywatelska prezentuje kandydatów do Parlamentu Europejskiego
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)

Paweł Graś dodał, że główne akcenty kampanii wiążą się z hasłem PO "silna Polska w bezpiecznej Europie". - Wiodącym tematem dla Platformy i rządu jest bezpieczeństwo Polaków, zwłaszcza w tych trudnych czasach i zapewne między innymi te elementy pojawią się w wystąpieniu premiera Donalda Tuska - podkreślił polityk.

PO zatwierdziła swoje listy na Radzie Krajowej w marcu. Listę w województwie pomorskim otworzy Janusz Lewandowski, w kujawsko-pomorskim Jan Rostowski, w podlaskim i warmińsko-mazurskim Barbara Kudrycka, w Warszawie Danuta Hubner, na Mazowszu Julia Pitera, w Łodzi Jacek Saryusz-Wolski, w Wielkopolsce Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, w lubelskim Michał Kamiński, na Podkarpaciu Elżbieta Łukacijewska. Jedynką z Małopolski i Świętokrzyskiego będzie Róża Thun, na Śląsku Jerzy Buzek, na Dolnym Śląsku Bogdan Zdrojewski, a w lubuskim i zachodniopomorskim listę otworzy Dariusz Rosati.

Polub WP Wiadomości