ycipk-4keyq2

Plakat z Robertem Biedroniem. Miasto zażądało usunięcia logo

Urząd miasta Katowice nie chce mieć nic wspólnego z wydarzeniem promowanym plakatami z Robertem Biedroniem. W piątek prezydent Słupska ma spotkać się z mieszkańcami miasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń w piątek przyjedzie do Katowic
Robert Biedroń w piątek przyjedzie do Katowic (PAP, Fot: Artur Reszko)
ycipk-4keyq2

Plakaty zapowiadające spotkanie Biedronia z mieszkańcami Katowic musiały zostać zmienione. Trzeba było usunąć logo miasta. Dlaczego? Bo nikt nie zapytał, czy można je tam umieścić.

O sprawie informuje "Gazeta Wyborcza". - Stało się to bez uzgodnienia z nami. Nie jesteśmy zaangażowani w to wydarzenie. Dodatkowo logo jest nieco zniekształcone - powiedziała Ewa Lipka, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Sprzeciw przyniósł efekty. Organizatorzy wydarzenia odpowiedzieli na list urzędników. Zadeklarowali usunięcie logo z plakatów. Miejsce po nim zostało jednak zagospodarowane.

ycipk-4keyq2

- Logo jest ogólnodostępne, ale postanowiliśmy je usunąć. W miejsce katowickiego serca wstawiono herb miasta - powiedział Łukasz Kohut, jeden z inicjatorów wydarzenia.

Szczegóły spotkania

Po co prezydent Słupska przyjeżdża do Katowic? Na konferencję "Edukacja regionalna a możliwości i narzędzia samorządu terytorialnego". Jej organizatorem są m.in. Instytut Myśli Demokratycznej oraz Demokratyczna Unia Śląskich Regionalistów.

ycipk-4keyq2

- Chodzi o wspieranie edukacji regionalnej w miastach. Staramy się uczyć o Śląsku, a prezydent Słupska, jako samorządowiec, może podpowiedzieć, jak to robić - tłumaczył Kohut.

Spotkanie Biedronia z mieszkańcami Katowic zaplanowano na godz. 9.30 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej.

Zobacz także: Tajemnica pewnej koperty, czyli donosy w Prawie i Sprawiedliwości

ycipk-4keyq2

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4keyq2

ycipk-4keyq2
ycipk-4keyq2