Trwa ładowanie...
d35lfxb
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

PKW zarejestrowała komitet wyborczy Kongresu Nowej Prawicy

We wtorek PKW zarejestrowała komitet wyborczy Kongresu Nowej Prawicy. To siódmy mkomitet, którego kandydaci będą mogli ubiegać się o mandaty posłów i senatorów. Na rejestrację czekają komitety: Mniejszość Niemiecka, Kukiz'15 oraz Partia Razem - wynika z informacji na stronie PKW.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PKW zarejestrowała komitet wyborczy Kongresu Nowej Prawicy
(WP, Fot: Andrzej Hulimka)
d35lfxb

Komitet Mniejszości Niemieckiej oraz komitet Pawła Kukiza zostały zgłoszone jako komitety wyborcze wyborców.

Do tej pory PKW zarejestrowała komitety: Demokracja Bezpośrednia Obywatele Decydują, Związek Słowiański, Narodowe Odrodzenie Polski, PO, PSL oraz komitet wyborczy wyborców Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej.

Kampania przed wyborami parlamentarnymi ruszyła formalnie w ubiegłym tygodniu, po tym gdy w Dzienniku Ustaw opublikowano postanowienie prezydenta Bronisława Komorowskiego o zarządzeniu wyborów. Od tego dnia do 7 września PKW przyjmuje zgłoszenia o utworzeniu komitetu.

d35lfxb

Komitet wyborczy mogą tworzyć partie polityczne, koalicje partii i wyborcy. Do północy 15 września komitety będą mogły zgłaszać listy kandydatów na posłów i kandydatury na senatorów.

25 października Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

d35lfxb

Podziel się opinią

Share

d35lfxb

d35lfxb
Więcej tematów