Trwa ładowanie...
d4kprg8

PKW apeluje do KRRiT. Chodzi o pluralizm w mediach

Państwowa Komisja Wyborcza chce od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podjęcia działań w celu równego traktowania uczestników wyborów w mediach. W szczególności wskazuje na te publiczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef PKW Wojciech Hermeliński wysłał pismo do KRRiT
Szef PKW Wojciech Hermeliński wysłał pismo do KRRiT (PAP, Fot: Rafał Guz)
d4kprg8

PKW zwróciła się do KRRiT w związku ze zbliżającym się "maratonem wyborczym". Niebawem wystartuje bowiem kampania przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, a tuż po niej - do Sejmu i Senatu.

Członkowie Komisji podkreślili, że neutralne podejście do relacjonowania kampanii i zapewnienie takich samych szans kandydatom jest niezbędne do zachowania zasady równości wyborów. "Wymóg ten podkreślony został w pkt 2.3.a Kodeksu dobrej praktyki w sprawach wyborczych Komisji Weneckiej" - brzmi fragment pisma.

"Brak działań Rady w minionym roku"

d4kprg8

PKW zwróciła uwagę na dyscyplinującą rolę Rady wobec mediów i "odstąpienie" od niej w ubiegłorocznych wyborach samorządowych. "Mogło to wpłynąć negatywnie na przebieg kampanii wyborczej" - czytamy.

Czytaj też: "Taśmy Kaczyńskiego". Szef PKW Wojciech Hermeliński: Nie wiem, czy doszło do naruszenia prawa
Burza wokół "Wiadomości". KRRiT zażąda wyjaśnień

Zobacz też: Telewizja publiczna finansowana z budżetu. Były szef TVP ocenia pomysł PiS

Autorzy pisma podkreślili też, że działalność KRRiT w tym zakresie "jest przedmiotem zainteresowania" nie tylko PKW, ale i organizacji międzynarodowych obserwujących wybory. W tym organów unijnych.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Daj znać przez dziejesie.wp.pl

d4kprg8

Podziel się opinią

Share

d4kprg8

d4kprg8
Więcej tematów