Trwa ładowanie...

PJN może zostać wykreślony z ewidencji partii

Sądowe boje o wpisanie do rejestru partii ugrupowania Joanny Kluzik-Rostkowskiej wracają na wokandę - podaje Newsweek.pl. O nazwę "Polska Jest Najważniejsza" secesjoniści z PiS spierają się z członkami Stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza, utworzonego przez wiernych zwolenników Jarosława Kaczyńskiego.

Share
PJN może zostać wykreślony z ewidencji partiiŹródło: PAP
d1uo2mi

Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza powstało w październiku ubiegłego roku, tuż przed ogłoszeniem nazwy nowego ugrupowania Kluzik-Rostkowskiej.

Niespełna dwa miesiące temu, liderzy PJN poinformowali, że ich partia została wpisana do ewidencji. Okazuje się jednak, że wyrok sądu okręgowego w tej sprawie nie uprawomocnił się. - Pod koniec kwietnia wpłynęła apelacja w sprawie wpisania do rejestru partii PJN. Sąd apelacyjny rozpatrzy sprawę w trybie niejawnym pod koniec maja - mówi serwisowi Newsweek.pl sędzia Barbara Trębska, rzeczniczka sądu apelacyjnego.

Jeśli sąd uzna protest za zasadny, partia PJN zostanie wykreślona. - Fakt złożenia zażalenia nie wpływa na naszą sytuację, bo nadal możemy działać na prawach partii. Nie przejmujemy się na zapas. Jeśli wyrok będzie dla nas niekorzystny, na pewno coś wymyślimy - twierdzi poseł Lucjan Karasiewicz, rzecznik PJN.

d1uo2mi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uo2mi
d1uo2mi
Więcej tematów