Trwa ładowanie...

Pitera odpowie premierowi, co z ustawą antykorupcyjną

Premier Donald Tusk chce spotkać się we wtorek z ministrami Julią Piterą i Michałem Boni by ustalić dalszy tryb pracy nad przygotowywanym przez Piterę projektem tzw. ustawy antykorupcyjnej - zapowiedział rzecznik rządu Paweł Graś.

Share
Pitera odpowie premierowi, co z ustawą antykorupcyjną
Źródło: PAP
dbqhjp2

Pod koniec minionego tygodnia doszło do sporu między pełnomocniczką rządu do walki z korupcją a szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów. Pitera twierdziła, że projekt jej ustawy antykorupcyjnej został skierowany do rozpatrzenia przez Komitet Stały RM, a Boni odpowiadał, że nigdy tam nie trafił.

Pitera sugerowała, że Boniego źle poinformowali jego urzędnicy. Oceniała też, że jej projekt blokują urzędnicy średniego szczebla. Z kolei Boni odpowiadał, że ufa swemu zespołowi, a atak na urzędników osłabi państwo.

dbqhjp2

- Mam nadzieję, że ta sprawa zostanie zamknięta definitywnie. Pan premier zaprosił na spotkanie zarówno panią minister Piterę, jak i ministra Boniego - powiedział Graś w telewizji Polsat News.

Zdaniem Grasia celem tego spotkania jest "podjęcie decyzji co do dalszego sposobu procedowania" nad projektem ustawy antykorupcyjnej.

Rzecznik rządu podkreślił, że do przygotowanego przez Piterę projektu resorty zgłosiły "sporo uwag", do których teraz trzeba się ustosunkować. - Myślę, że te rozstrzygnięcia zapadną bardzo szybko i ustawa trafi na normalny bieg legislacyjny - dodał.

dbqhjp2

Podziel się opinią

Share
dbqhjp2
dbqhjp2
Więcej tematów