Trwa ładowanie...
d28vpc0

Pisała egzamin na studia, gdy jej dziecko zaczęło płakać. Reakcja godna podziwu

Młoda matka pisała bardzo ważny egzamin, który miał zdecydować o jej przyszłości. Nagle maleństwo zaczęło płakać. To, co zrobiła jest dowodem niezwykłej determinacji i odwagi.

Share
d28vpc0

W sieci pojawiło się zdjęcie studentki z Afganistanu - Jahan Taab, kandydatki na Uniwersytet w Nilli. Dziewczyna pisała egzamin wstępny, by dostać się na kierunek związany z naukami społecznymi. W momencie, w którym ważyły się jej losy, maleństwo zaczęło płakać.

25-latka postanowiła nie rezygnować z marzeń - wstała z krzesła, usiadła na ziemi i zaczęła publicznie karmić głodne dziecko. To, co zrobiła w Polsce mogłoby tak nie dziwić, ale w Afganistanie było aktem wielkiej odwagi.

Autorem zdjęcia jest Yahya Erfan, jeden z egzaminatorów uniwersytety w Nilli opisał całą sytuację i zamieścił zdjęcie na swoim Facebooku.

Internauci, nie tylko z Afganistanu, ale z całego świata chwalą dzielną Jahan. "Tysiąc Zdrowasiek dla Ciebie siostro!", "Podziwiam Cię za odwagę i determinację!" , "To, co zrobiłaś jest godne podziwu!" - pisali.

d28vpc0

Dziennikarze CNN zainteresowali się losami młodej matki. Okazało się, że dziewczyna pochodzi z bardzo biednej rodziny. Jest żoną rolnika i mimo młodego wieku, ma już trójkę dzieci. Na szczęście udało się jej zdobyć odpowiednią liczbę punktów i pomyślnie zdać egzamin.

Organizacja Afghan Youth Association zajmująca się wyrównywaniem szans afgańskiej młodzieży postanowiła rozpocząć zbiórkę dla Taab.

''Jest wzorem do naśladowania dla tysięcy innych afgańskich kobiet, które stoją przed podobnymi wyzwaniami. Ważne jest, abyśmy pomagali jej tak bardzo, jak to tylko możliwe, aby zapewnić, że nadal będzie mogła walczyć o swój sukces''
- napisali organizatorzy zbiórki.

Każdy, kto chciałby wspomóc świeżo upieczoną, odważną studentkę może to zrobić tutaj.

d28vpc0

Podziel się opinią

Share
d28vpc0
d28vpc0
Więcej tematów