Trwa ładowanie...

PiS wydał na siebie wyrok? Dostaliśmy lawinę maili od czytelników ws. obniżek pensji

Media społecznościowe zapełniają się wpisami Polaków oburzonych obniżkami swoich wynagrodzeń. Zjawisko to przypisują zmianom wprowadzonym przez rząd w ramach Polskiego Ładu. Zapytaliśmy czytelników Wirtualnej Polski, czy ich również spotkała niemiła niespodzianka. Reakcja była przytłaczająca.

Zapytaliśmy czytelników o wypłaty. Dostaliśmy lawinę maili Zapytaliśmy czytelników o wypłaty. Dostaliśmy lawinę maili Źródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
dyujjor
dyujjor

We wtorek wieczorem do naszych artykułów dotyczących obniżek wynagrodzeń w różnych sektorach gospodarki dodaliśmy pytanie o treści: A Ty zyskałeś czy straciłeś na Polskim Ładzie? Odpowiedzi na to pytanie użytkownicy mogą przesyłać na platformę dziejesie.wp.pl.

Już po kilku minutach nasza skrzynka mailowa zapełniła się dziesiątkami maili, wśród których znalazło się wiele skarg m.in. ze strony nauczycieli i przedstawicieli służb mundurowych. Poniżej przedstawiamy wybrane wiadomości od czytelników Wirtualnej Polski, których finanse ucierpiały wskutek nowych przepisów. Powtarza się w nich jedno słowo: skandal.

Nauczyciele oburzeni

"Jestem nauczycielem dyplomowanym z 38-letnim stażem. Nowa wiadomość jest taka, że po obejrzeniu wpływów na konto mam 400 zł mniej na koncie w stosunku do 1 grudnia 2021r. Polski Ład? Skandal!" - napisał pan Waldemar.

Drastyczne podwyżki. Minister odpiera zarzuty. Padło nazwisko Tuska

"Jestem profesorem tytularnym (40 lat stażu) informatykiem, na silnym uniwersytecie i wydziale. Pobieram należną mi pensję tylko na jednej uczelni. Jedyny dodatek funkcyjny, który dostaję, to 500 PLN brutto. Nie spłacam żadnej pożyczki. Nie pracuję dodatkowo. Otrzymałem w styczniu pobory pomniejszone o 600-700 PLN (netto) przez Polski Ład" - pisze pan Witold. "Czy opłaca mi się występować o dodatkowe środki na projekty naukowe, z których mógłbym pobierać honorarium? Czy opłaca mi się wykonywać dodatkowe ekspertyzy i recenzje? Czy opłaca mi się prowadzić dodatkowe zajęcia i kształcić programistów oraz specjalistów od AI? Oczywiście, że NIE. Ale będę to robił, bo to moja pasja i moje życie" - dodaje.

dyujjor

Pan Zbigniew ma wątpliwości, czy uczciwa praca w Polsce wciąż jest opłacalna.

Ja straciłem już 265 zł na rękę, a dopiero 4 dni nowego roku. Pracuję w szkolnictwie. To jest chory kraj. Czy opłaca się tu uczciwie pracować?

pan Zbigniew, czytelnik Wirtualnej Polski

Żalu i zażenowania nie kryje pani Elżbieta. "Z mężem jesteśmy nauczycielami dyplomowanymi prawie z 40-letnim stażem. 3 stycznia na nasze konto wpłynęło około 700 zł mniej. To jest miesięczna opłata za czynsz. Brawo PiS. 'Gratuluję' pomysłu ekipie rządzącej na okradanie Polaków i napychanie naszymi pieniędzmi kasy państwowej. Z czegoś muszą przecież płacić wszystkie 500+, 1200+, 300+ i kary za niekompetencję. Jestem zażenowana" - napisała nasza Czytelniczka.

"Nauczyciel z 29-letnim stażem pracy, 5 fakultetów za swoje pieniądze, trener szybkiego czytania, instruktor pierwszej pomocy. Właśnie odebrałem pensję. Złodzieje zabrali mi prawie 500 PLN netto" - poinformował pan Marek.

Obniżki dotknęły również mundurowych i emerytów

Czy państwo wciąż jeszcze stoi "murem za mundurem"? Niektórzy nasi czytelnicy mają co do tego ogromne wątpliwości. Dostaliśmy również wiele wiadomości od emerytów.

dyujjor

"Jestem żołnierzem w stopniu ppłk., mam mniejszą pensję o 365 zł i 90 gr w porównaniu do stycznia 2021 roku . Nawet za komuny nie obniżali pensji, to jest SKANDAL!" - skarży się pan Andrzej.

Czy to oznacza, że PiS stracił właśnie wielu wyborców? To bardzo możliwe.

"Jestem emerytem i właśnie otrzymałem emeryturę mniejszą o ponad 100 złotych. Tyle nasłuchałem się o Nowym Ładzie, że uwierzyłem, iż przynajmniej nie stracę na jego wprowadzeniu. Okazało się, że odebrano mi właśnie ubiegłoroczną waloryzację" - napisał pan Jan.

Zawsze głosowałem na polityków PiS-u i teraz poczułem się, jakbym został spoliczkowany

pan Jan, czytelnik Wirtualnej Polski

"Jestem emerytem mundurowym. Styczniową emeryturę po 30 latach służby obniżono mi o 362 zł. Rocznie, nawet po 10 proc.waloryzacji zniknie mi ponad 5 tys. zł. Bandyci z PiS" - ostro zareagował pan Paweł.

dyujjor

Pan Mirosław również jest emerytem mundurowym. "Polski Ład w miesiącu styczniu 2022 r. obniżył mi dotychczasową emeryturę o 200 złotych" - wylicza nasz Czytelnik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dyujjor
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyujjor
Więcej tematów