Trwa ładowanie...

PiS wierzy w zwycięstwo. "Chcemy samodzielnie rządzić regionem"

Partia Prawo i Sprawiedliwość zgłosiła we wtorek swoje listy wyborcze do sejmiku województwa - na dzień przed ostatecznym terminem. PiS ma nadzieję, że zdobędzie wystarczająco dużo mandatów, by samodzielnie rządzić Małopolską.
Share
PiS wierzy w zwycięstwo. "Chcemy samodzielnie rządzić regionem"
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d3aosq9

Tworząca się na ziemiach małopolskich prawicowa koalicja Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem oraz Solidarnej Polski startuje w listopadowych wyborach do sejmiku województwa pod wspólnym sztandarem PiS-u. Na politycznych salonach słychać jednak głosy, że nie wszystkim się to podoba, zwłaszcza starym działaczom PiS-u, którzy musieli swoje miejsca na listach odstąpić koalicjantom.

- Nasze listy układaliśmy tak, by każdy powiat miał swojego reprezentanta. Proponujemy kandydatów, którzy znani są w swoich środowiskach. Proponujemy kandydatów, którzy dali się już poznać jako dobrzy samorządowcy, społecznicy, organizatorzy życia publicznego i gospodarczego. To dobra propozycja dla Małopolski w tej nowej perspektywie redystrybucji środków unijnych - komentował listy Andrzej Adamczyk, poseł PiS z Małopolski. - Realnie liczymy na 20 mandatów wzwyż. Mamy nadzieję wygrać te wybory większością pozwalającą na samodzielne zarządzanie regionem - dodał poseł.

W Krakowie liderem listy została Jadwiga Emilewicz, jedna z najbliższych współpracowniczek Jarosława Gowina. Z drugiego miejsca startuje Wojciech Grzeszek, przewodniczący małopolskiej Solidarności.

d3aosq9

Listę okręgu podkrakowskiego otwiera nazwisko Urszuli Ruseckiej - obecnej wiceburmistrz Wieliczki ds. społecznych, działaczki PiS. Na pierwszym miejscu znalazła się także Józefa Szczurek-Żelazko z PiS-u, która zawalczy w okręgu tarnowskim.

W okręgu obejmującym powiaty chrzanowski, olkuski i oświęcimski jako "jedynka" wystartuje radny PiS Zdzisław Filip. W Nowym Sączu z pierwszego miejsca startować będzie Witold Kozłowski, były przewodniczący sejmiku. W okręgu podhalańsko-myślenickim pierwszy na liście jest Jarosław Szlachetka, radny sejmiku.

Na małopolskich listach prawicy znaleźli się także m.in. Marek Pęk, syn senatora Bogdana Pęka oraz Jan Duda, ojciec europosła Andrzeja Dudy.

d3aosq9

Podziel się opinią

Share
d3aosq9
d3aosq9
Więcej tematów