Trwa ładowanie...
d42dgkm

PiS ucieka opozycji. Różnica wzrosła o 7 pkt. proc.

43,2 proc. Polaków zadeklarowało chęć oddania głosu na Prawo i Sprawiedliwość - wynika z najnowszego badania opinii publicznej pracowni Social Changes. To wzrost o blisko 5 punktów procentowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lider PiS Jarosław Kaczyński.
Lider PiS Jarosław Kaczyński. (East News)
d42dgkm

Wybory parlamentarne 2019 w Polsce już wkrótce. Tej jesieni Polacy i Polki zdecydują, kto na najbliższe cztery lata zasiądzie w Sejmie i Senacie. Kto ma największe szanse na zwycięstwo?

Najnowsze badanie pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl pokazuje, że Zjednoczoną Prawicę z PiS na czele popiera 43,2 proc. obywateli.

d42dgkm

Platforma Obywatelska cieszy się obecnie poparciem 24,1 proc. badanych. Dla partii Grzegorza Schetyny oznacza to spadek o 2,1 punktu procentowego.

Na trzecim miejscu znalazła się Wiosna Roberta Biedronia. Chęć głosowania na to ugrupowanie wyraziło 8,9 proc. badanych - spadek o 0.4 punktu.

Tuż za Biedroniem uplasowało się PSL. Poparcie ludowców niemal wystrzeliło w górę. Partia, która w ostatnim badaniu uzyskała 4,6 proc. głosów, tym razem może się pochwalić aprobatą aż 7,3 proc. Polaków.

Zobacz także: Agata Kornhauser-Duda zachwyciła w Stanach. "Mogłaby pomóc mężowi"

Wyraźnie traci Kukiz‘15, który tym razem nie przekracza progu wyborczego. Badanie pokazuje, że poparcie ruchu Pawła Kukiza wynosi obecnie 4,9 proc. Oznacza to spadek aż o 3,4 punktu.

d42dgkm

Bardzo słabe wyniki odnotowały Sojusz Lewicy Demokratycznej i Nowoczesna, odpowiednio 3,7 proc. oraz 2,8 proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu - zrealizowanym w dniach 14 – 19 czerwca 2019 roku - wzięło udział N=1004.

Źródło: wpolityce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42dgkm

Podziel się opinią

Share
d42dgkm
d42dgkm
Więcej tematów