Qaqwqwrqw

PiS trzyma się mocno. Nowy sondaż wyborczy

Aż 42 proc. poparcia dla PiS i duża strata drugiej w zestawieniu Platformy - nowy sondaż wyborczy daje politykom rządzącej partii powody do radości podczas wakacji. Zadowoleni mogą być też politycy SLD, ale w obozie ludowców mogą zacząć się nerwowe ruchy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To już trzeci sondaż w ostatnich dniach - we wszystkich PiS wygrywa zdecydowanie
To już trzeci sondaż w ostatnich dniach - we wszystkich PiS wygrywa zdecydowanie (PAP, Fot: Paweł Supernak)
Qaqwqwrqw

Gdyby wybory odbyły się w tę niedzielę, to wygrałoby je ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego. Chęć głosowania na Prawo i Sprawiedliwość zadeklarowało 42 proc. uczestników sondażu pracowni Centrum Badań Marketingowych Indicator dla "Wiadomości" TVP.

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska - 24,6 proc. głosów, a na trzecim (pozostający teraz poza parlamentem) Sojusz Lewicy Demokratycznej - 10,6 proc. wskazań. W ławach poselskich zasiedliby również politycy ruchu Kukiz’15 (6,3 proc.) i Nowoczesnej (5,2 proc.).

Indicator dla Wiadomości TVP/WP
Podziel się
Qaqwqwrqw

Progu wyborczego nie przekroczyłoby Polskie Stronnictwo Ludowe, na które głos do urny wrzuciłoby tylko 4,6 proc. uczestników badania. W Sejmie nadal nie byłoby członków Partii Razem - 3,5 proc. głosów.

Sondaż CBM Indicator przeprowadzony został telefonicznie w dniach 8-10 sierpnia na próbie 1000 osób.

To już trzecie badanie w ostatnich kilku dniach. We wszystkich PiS wygrywa, ale w jednym nie ma szans na samodzielne rządy.

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVP Iinfo

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw