Trwa ładowanie...
ds78d2y

PiS traci, PO zyskuje? Nowy sondaż mówi co innego

Jeśli PiS się zaniepokoiło, to niemiłe uczucie nie towarzyszyło mu długo. Najnowszy sondaż IBRiS nie potwierdza bowiem spadku poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości. Jest jednak dowodem na to, że elektorat Platformy Obywatelskiej się zwiększa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawo i Sprawiedliwość od dawna jest liderem sondaży
Prawo i Sprawiedliwość od dawna jest liderem sondaży (PAP, Fot: Marcin Obara)
ds78d2y

Sondaż IBRiS publikuje portal 300polityka.pl. Wynika z niego, że partia Jarosława Kaczyńskiego ma się świetnie. Może liczyć na głosy aż 45 proc. Polaków. Poziom poparcia dla PiS więc się utrzymuje.

To badanie pokazało, że nie można mówić o tendencji spadkowej w przypadku PiS, mimo że w badaniu Kantar Public wypadł gorzej. Przypomnijmy, że według tego sondażu notowania partii rządzącej spadły o 5 punktów procentowych.

Okazuje się też, że publicyści Jacek Żakowski i Paweł Lisicki mieli rację mówiąc w programie WP "Moja strona. Bitwa redaktorów", że trudno w oparciu o jeden sondaż cokolwiek więcej powiedzieć. Kolejny wniosek: burza wokół nowelizacji ustawy o IPN i szum po słowach premiera Mateusza Morawieckiego w Monachium nie zniechęciły Polaków do Prawa i Sprawiedliwości.

ds78d2y

Badanie IBRiS potwierdza jednak, że rośnie poparcie dla Platformy (o 3 pkt proc.), na którą wskazało 25 proc. badanych. O 2 pkt proc. gorzej wypadła z kolei Nowoczesna i tym samym, z 4 proc. poparcia, znalazła się pod progiem wyborczym.

Sondaż okazał się pomyślny dla PSL. Partia zanotowała 2-procentowy wzrost, uzyskując 7 proc. wskazań. Kolejne 8 proc. ankietowanych zadeklarowało, że zagłosowałoby na SLD, 7 proc. - na Kukiz'15, 4 proc. - na Razem, a 1 proc. - na Wolność.

Badanie zostało zrealizowane 26 lutego 2018 roku na próbie 1100 dorosłych mieszkańców Polski (wskaźnik ufności 0,95). Deklarowana frekwencja wyborcza wyniosła 67 proc. W badaniu wzrosła deklarowana frekwencja o 4 punkty proc.

Źródło: 300polityka.pl/WP

ds78d2y

Podziel się opinią

Share
ds78d2y
ds78d2y
Więcej tematów