Trwa ładowanie...
PiS: rząd nie chciał porozumienia z górnikami

PiS: rząd nie chciał porozumienia z górnikami

PiS krytykuje rząd za brak porozumienia z górnikami i ponawia apel do prezydenta o włączenie się w rozwiązanie konfliktu. Podczas konferencji prasowej w sejmie rzecznik partii Marcin Mastalerek stwierdził, że wszystko jest już "zapięte na ostatni guzik", a rozmowy z górnikami to była "piarowa sztuczka" premier Kopacz.

Share
d2v259w

W poniedziałek na Śląsk pojechała premier Ewa Kopacz, ale spotkanie w sprawie restrukturyzacji Kompanii Węglowej nie przyniosło rezultatu. Do protestów dołączają kolejni związkowcy.

Rzecznik PiS Marcin Mastalerek uważa, że gdyby rząd chciał porozumienia, to górnicy nie dowiedzieliby się o planie likwidacji swoich miejsc pracy z telewizji, a proces legislacyjny nie byłby przygotowany tak, żeby ustawę "dopchnąć kolanem".

d2v259w

Podczas konferencji w sejmie poseł stwierdził, że wszystko jest już "zapięte na ostatni guzik", a rozmowy z górnikami to była "piarowa sztuczka" premier Kopacz.

Mastalerek dodał, że rząd zachowuje się w sposób tchórzliwy i idzie po linii najmniejszego oporu. Wyjaśnił, że zachowaniem tchórzliwym jest - według PiS - likwidowanie miejsc pracy po siedmiu latach rządów, a zachowaniem odważnym byłoby zainwestowanie tych 3 miliardów złotych, które mają być przez podatników stracone, w unowocześnienie polskiego górnictwa.

Rzecznik partii powtórzył, że narzędzie do rozwiązania problemu jest teraz w rękach prezydenta, który powinien zapowiedzieć veto do ustawy. Gdyby prezydent dzisiaj złożył taką deklarację, to - zdaniem posła - nawet w Platformie zabrakłoby zwykłej większości do przegłosowania ustawy górniczej. - To jest odpowiedzialność prezydenta, który wywodzi się właśnie z tego obozu władzy - podkreślił rzecznik PiS.

Apel ws. polskich kopalń na posiedzeniu PE

Mastalerek poinformował ponadto, że w sprawie górników wystąpi dzisiaj podczas posiedzenia Parlamentu Europejskiego w Strasbourgu europoseł Andrzej Duda - kandydat PiS na prezydenta. - Dziś w polskim interesie jest to, by w planie Junckera znalazły się pieniądze na uratowanie polskich kopalń - uważa rzecznik PiS.

d2v259w

Przypomniał też, że - według PiS - Donald Tusk ma konkretne zadanie w Europie i powinien realizować tam polskie interesy.

Na rozpoczynającym się o 15.00 posiedzeniu Donald Tusk złoży sprawozdanie z grudniowego szczytu państw Wspólnoty, na którym został przyjęty tak zwany "plan Junckera". Przewiduje on przeznaczenie 315 miliardów euro na inwestycje w unijną gospodarkę.

Zobacz również wideo: "Powinna być z górnikami, a nie w Paryżu"

d2v259w

Podziel się opinią

Share
d2v259w
d2v259w
Więcej tematów