Trwa ładowanie...

PiS poprawi ustawy Andrzeja Dudy? "Jeśli będzie trzeba"

Po zawetowaniu ustaw dotyczących Sądu Najwyższego i KRS autorstwa PiS, prezydent pracuje nad swoją wersją nowych przepisów. Następnie jego ustawy trafią do parlamentu. Jak zapowiada marszałek Senatu Stanisław Karczewski propozycje będą dokładnie sprawdzone i - jeśli PiS uzna to za konieczne - poprawione.

Share
PiS poprawi ustawy Andrzeja Dudy? "Jeśli będzie trzeba"Źródło: Agencja Gazeta
du2tdy7

Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawy o Sądzie Najwyższym i nowelizacji ustawy o KRS, bo, jak mówił, kierował się poczuciem odpowiedzialności za polskie państwo. Zapowiedział też przygotowanie własnych projektów, które następnie przedstawi Sejmowi.

Zobacz też: Weta prezydenta Andrzeja Dudy ws. ustaw o SN i KRS

- W tej chwili pan prezydent pisze już ustawy i będziemy te ustawy procedować. Jeśli stwierdzimy, że są potrzebne jakieś poprawki, będziemy je nanosić. Na pewno będziemy w kontakcie z panem prezydentem - zapowiedział na antenie Radia Plus marszałek Senatu.

du2tdy7

Zdaniem Karczewskiego zmiany w funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwości są "niezbędne dla zwykłych obywateli, by procesy nie ciągnęły się zbyt długo, by zapadały dobre wyroki, by każdy w Polsce miał poczucie sprawiedliwości".

Duda straci poparcie PiS?

Marszałek Senatu pytany, czy Andrzej Duda nadal jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy w kolejnych wyborach prezydenckich, stwierdził, że za wcześnie o tym mówić.

- 6 sierpnia miną dwa lata od zaprzysiężenia pana prezydenta, tak, że to nawet nie półmetek. To za wcześnie na ocenę pana prezydenta Andrzeja Dudy. Był naszym kandydatem, jest naszym kandydatem i zobaczymy jak będzie. Naprawdę jest jeszcze duży okres czasu” - powiedział Karczewski.

du2tdy7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du2tdy7
du2tdy7
Więcej tematów